Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen kis fácskát tarthatnék...

Milyen kis fácskát tarthatnék a szobámban?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami kis fácskát vagy valami hasonlót tartani a szobámban. Olyan kéne ami nem túl drága, és tényleg kibírja a szobában. Láttam az egyik boltban ilyen kis tujafélét, elvileg szobai tuja, de nem mertem megvenni, mert féltem, hogy nem bírná itthon. Amúgy volt egy törzse és felül volt csak zöldje, lehet, hogy a többit lenyírták, vagy nem tudom...

2013. febr. 23. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez leginkább a fényviszonyoktól függ. A fák általában fényigényesek, tehát minél kevesebb a fény, annál szűkösebb a kínálat. Egyes thujafélék és fenyőfélék viszonylag kevés fény mellett is jól megvannak, viszont ezek általában hűvösebb, párásabb klímát igényelnek. Érdeklődd meg az általad kinézett fácska pontos latin nevét, és nézz utána a neten hogy milyen igényei vannak.
2013. febr. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
TERMÉSZETESEN ERRE TALÁLTÁK KI A BONSAIT!
2013. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ajánlom a szobafenyőt, bár lassan nő, de lehet venni nagyobb példányokat, sötétebb helyeken is megél fontos, hogy szereti a nyirkos talajt,tűző napot viszont nem szereti.Nekem is van és nem csalódtam benne.
2013. febr. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem erre találták ki a bonszait. Főleg nem természetesen.

[link]

2013. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem nagyon fogok arra járni többet, ahol láttam ezt a kis tuját... Amúgy ilyen alakja volt kb: [link]

Csak sokkal élénk zöldebbek voltak a "levelei"(ezek levelek, vagy hogy hívják tuják esetén?) és inkább lefelé álltak, nem így mint ezen a képen.


Szobafenyőt nem szeretnék, méretben sem szeretnék akkorát, meg fenyőt sem...


Bonszai, az meg kb egy gyűjtőnév ha jól tudom, és rengetek fajta fa lehet. Én meg nem értek hozzájuk, nem tudom melyik beszerezhető, milyen árú és milyen igényekkel bír.


Hát egy átlagos panellakási szobáról van szó, nem tudom ez mennyit segít a világítással kapcsolatban. Hőmérséklet most így télen kb 22fok körül van.

2013. febr. 23. 18:28
 6/11 anonim válasza:
Vödörnyi cserépbe ültess szomorú füzt,nem túl igényes,jól bírja a szobát,de mindíg metszeni kell,mert megnől nagyra!
2013. febr. 24. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


nem ilyesmire gondoltál? ilyet énis láttam már és tényleg egy tujára hasonlit, csak a képen nem úgy van vágva vagy nem úgy nőtt

2013. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

De igen, ilyesmi volt, de közben sikerült is megtudnom a pontos nevét. Cupressus Wilma. Így nézett ki, csak alul nem volt hagyva lomb neki. Majd mindjárt elolvasom az igényeit, de elvileg hűvősebb helyeket kedveli. [link]


Azt hiszem kicsit utánaolvasgatok a bonsai-os témának is. Ez a szomorú fűz sem rossz ötlet, csak nem tudom, hogy nézhet ki így kicsiben. Tehát bonsaiként lenne? Vagy egy fenyő bonsai, vagy valami. Azt hiszem szükségem lesz egykét információra, ezekkel kapcsolatban :)

2013. febr. 25. 20:13
 9/11 anonim ***** válasza:
viszont vigyázz a bonsaial, az olcsó és könnyen beszerezhető fajok általában a carmona, és a kínai szil. mind a kettő nagyon kényes. nekem a kínai szilemet 3 napig nem öntöztem meg, barátnőmtöl kaptam karácsonyra, és teljesen elszáradtak a levelei. mire észrevettem már menthetetlen volt. azóta azt várom hátha tavasszal kihajt de ez tuti meghalt. a carmonának állandóan hullik a levele, teletetni kell stb. nem egy egyszerű dolog, én azthittem (kertész szeretnék lenni) hogy jajj biztos nem olyan nehéz, ugyse fog ki rajtam. hát mégis sikerült:D
2013. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem, de akkor milyen bonsai-t ajánlasz?
2013. márc. 2. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!