Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bokros növényt hogyan lehet...

Bokros növényt hogyan lehet metszéssel alakítani? Mikor mire figyeljek oda? Pl. : hibiszkuszok?

Figyelt kérdés

Vegyünk egy példát. Lesznek mályvacserjéim/mályvarózsáim és szeretném ilyen fácskává/magastörzsűvé nevelni őket: [link]


Mikor meddig/mivel mit érek el? Mert olvastam már annyi félét...Rügyet visszacsípem bokrosodik...stb. Kezdő-metsző vagyok úgy írjátok!:)

Egyébként is minden érdekel erről a növényről,vagy a mocsári hibiszkuszról is!


Köszi!:)



#metszés #hibiszkusz #mályva #mocsári #mályvarózsa #hybiscus #óriás virágú #egyéb ötlet
2013. febr. 23. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Fának úgy kell ,hogy az alsó ágakat,hajtásokat le kell vágni.A korona részt meg kicsit kiritkítani.Az ágvégeket

kicsit vissza csípni,hogy erősödjenek ,ne nyulladjanak.

Minden évben feljebb aztán.Alsó ágak le ,igy lassan vékony törzsű fa lesz.Nem kell figyelni a rügyeket,ez nem gyümölcs fa.Lesz rajt virág bőven.De lehet sövényt is belőle,nekem

az van .

2013. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy olyan Valaki válaszolt,akinek van otthon ilyen növénye! Akkor jól értelmezem,hogy a magastörzs kialakítása több éves művelet? Idei tavaszi magvetésből mekkora növényem lesz a nyárra? Idén még nem alakítható? Van valami amire figyeljek oda,hogy jól/gyorsabban keljenek a magok? Köszi!
2013. febr. 24. 07:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat,még kérdés: A gyökerének mekkora helyigénye van? Úgy értem ha kaspóban szeretném nevelni,mekkora edényeket szerváljak? Köszönöm!
2013. febr. 24. 08:00
 4/8 anonim ***** válasza:

májvacserje:ha magas törzsűt akarsz nyírd föl a szárán ne hagyj oldalágakat, ezután én a lombrészét alakítod ollóval, ősszel is még le kellene venni a magházakat az ágak végén mert csúnya, és alatta tele lesz hajtással ha a magokat elhullajtja



örökzöldek mindig csak a friss hajtást nyírjuk le mert az ó hajtásokat ha levágod az az ág már abba az irányba nem nő és ráadásul csúnya is lesz

2013. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
most fogok próbálkozni a szaporításával 10cm-es hajtásból, majd leírom mennyit nő, de tényleg több év kell hozzá
2013. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ha kaspóba rakod minél nagyobb kell én min. 10l mondanék
2013. febr. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A függőleges hajtást /vezért/ hagyd meg, azt egyenlőre nem csiped vissza, akár több évig, amíg a kívánt törzs magasságot meg nem haladja. Az oldalhajtásokat szed le, nyáron ismételd meg. A tetejét most ne bántsd, csak ha kijönnének apró oldalágak azokat csípd le. Amikor túlhaladja a kívánt törzsmagasságot, akkor /tavasszal/ 5-6 rügy fölött vágd el. Ebből lesznek az oldalágak és a felfelé álló vezér, ha még magasítani akarod a lombot. Amikor mikor már megvannak az oldalágak azt is ágaztasd el hogy sűrűsödjön /tavasszal/. Ezt úgy, hogy 3-4 rügyet hagysz meg minden oldalágon és az utolsó megmaradó rügy lefelé álljon. Ilyenkor az utolsó rügyből kihajtó ágacska lefelé indul el növekedni, majd ívesen felfelé törekszik. Így lesz csokorformája a fának. Több év kell mire idáig eljutsz. Kb 10 évre lesz 2-2.5 méter. Sok sikert, nekem sikerült, Neked is fog, csak türelem.
2013. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 7-es vagyok. 5-ös, ha kell mag március - áprilisba tudok adni, írj aprivire. Tedd hozzá,hogy miről van szó.
2013. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!