Kezdőoldal » Otthon » Kert » Nagy áruházban vásárolt,...

Nagy áruházban vásárolt, tulipán, kardvirág, liliomhagymákat hidegben kell tartani, hűtőben vagy kint?

Figyelt kérdés

Már márciusban szabad elültetni, nem túl korai még? Milyen mélyre ültessem őket? Ki legyen a hagyma teteje a földből?


Köszi a válaszokat! Kezdő kertész vagyok! :)


2013. febr. 25. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Már ősszel a földben kellett volna hogy legyen.Akkor most

virágozna is már hamarosan .Most már mennél előbb kiülteteni,ahogy az időjárás engedi,meg a talajviszonyok.

Ha erre nincs mód,hűvös sötét helyre,késleltetni a kihajtásukat.Nehogy ültetéskor törjenek ,sérüljenek meg .

10-12 cm mélyebbre nem kell ültetni,földet csak ráhúzni.

Kis jelölőt tehetsz mellé,hogy ott kell várnod a növény kibújását.Fognak vírágozni,csak később .A nyár kezdetén aztán a hagymákat fel kell szedni,és szellős árnyékos helyen kell tartani.Ősszel újból mennek a földbe vissza .

A liliomokat nem szoktuk felszedni,évelők.Az ha lehet a végleges helyére kerüljön .

2013. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Hát most vettem őket, tavaly nem gondoltam rá! De nyáron miért kell őket kivenni? Muszáj? A tulipánt is? A kardvirág tasakja azt írja, hogy akár egész nyáron virágzik.
2013. febr. 25. 16:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Már most is szabad kiültetni a hagymákat? Elég tavaszias már az idő! :)
2013. febr. 25. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!