Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai! Hogy kezdjek bele?

Bonsai! Hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy bonsai-t. De sajnos nem sokat tudok róla, tudom, hogy elvileg minden apróbb levelű fából lehet készíteni több kevesebb sikerrel. Érdekelne, hogyan érdemes belekezdeni ebbe az egészbe, ti hogy kezdtétek?

Melyik könyvet érdemes esetleg beszerezni a témában? Elsőnek valami virágboltból beszerzett bonsai-t érdemes venni, vagy a semmiből kell nekiállni? Melyek azok a típusok, amelyek kezdőknek ajánlottak? Van esetleg olyan, amit szobában tarthatnék, vagy általában inkább a kertben a helyük?


Várom a segítő válaszokat!



2013. febr. 27. 17:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Írj a hirthbonsai.hu-ra. Segíteni fognak. Amúgy önállóan nem igazán tudsz készíteni, meg kb. 5-10 év mire lenne formája, de csakha értesz hozzá.

Vannak kültéri fák, azokat kint kell tartani, mindig. S vannak beltériek, amiket meg télen bent, nyáron lehet kint.

2013. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy virágboltban, multiban ne vegyél, mert nem fognak tudni gondozási tanácsot adni!
2013. febr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, a bonsaimuveszet.hu-t már átolvastam, megnézem ezt a másik oldalt is!

Te milyen fát ajánlanál első körben?

2013. márc. 2. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Ficus, kínai szil. Most van egy újfajta tartási mód, ezzel a legegyszerűbb megtartani a fákat. [link]

Így nem kell annyira odafigyelni a fákra, mivel nem Neked kell eldönteni mikor kell öntözni. Én úgy tudom, hogy ez csak a hirthbonsai centerben kapható.

2013. márc. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. márc. 5. 19:06
 6/7 anonim válasza:
Kezdésnek valamilyen ficus fajta a legjobb, kicsit strapabíróbbak. Fitolandban pl. nagyon szépek és egészségesek vannak jó áron. Ha kibírt legalább egy évet nálad akkor szerintem belekezdhetsz magad is egyet készíteni. Én ficus gingsenget csináltam 2 éve. Él és virul.
2013. márc. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ficussal az a baj, hogy mérgező, aztán félek, hogy a papagáj belecsíp, aztán valami baja lesz... ezért kellene majd valami más talán
2013. márc. 9. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!