Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen növény ez? (Többi lent)

Milyen növény ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Azt tippelem, hogy csokrosinda, csak nem csíkos. (Bár akitől kaptam azt mondta h Yucca, de annál puhább) A levelei össze-vissza csavarodnak(főleg a tövüknél), megtörnek. Nem kéne valahogy "karózni" vagy valami? Olyan, mintha nem tudná megtartani magát.

[link]

[link]



#növény #levél #yucca #csokorsinda
2013. febr. 28. 22:54
 1/5 anonim válasza:
Nem vagyok virágszakértő, be kell valljam. De szerintem rossz helyen van elhelyezve a virág! Ne ablakpárkányra tedd, mert az ablak fele nincs helye terebélyesedni. Szerintem a virág baja eleve ott kezdődik, hogy el van ferdülve. Át kellene ültetni,hogy egyenesen álljon, esetleg kicsit mélyebbre, egészen levélig betenni a földbe, ezzel is jobb lenne a növény tartása. Ha mondjuk az átültetett növényt áttennéd pl. dohányzóasztalra, szekrényre, ott minden irányba tudnád a leveleit igazgatni,nem csak 1 oldalra dőlne szegény. Levelei elég töredezettek, ahol barnásodás látszik. Én az öntözésre odafigyelnék, esetleg kis növénytápanyaggal segítenék neki, de csak óvatosan.
2013. febr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A nevét most nem tudom megmondani,de ilyen ez nálunk is,

meg mindenütt ahol csak láttam

2013. febr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Eddig egy szekrény tetején volt, A levelei a cserépnél hosszabbak, így leértek a szekrényre, szerintem az sem lett volna neki kényelmes, így lelógattam a szekrény szélén. A csíkos csokrosindánk szépen tartja magát. Az is egy irányba nő. De megpróbálom mélyebbre átültetni. Jó lenne tudni, hogy micsoda, ahhoz, hogy tudjam, hogyan öntözzem. Tápoldatot egyszer kapott életében, kb. két hete. (költözés után)
2013. febr. 28. 23:46
 4/5 anonim ***** válasza:

fényhiányos zöld csokrosindának néz ki.

Ha a cserépből kiütöd, és látod hogy vastag húsos gyökerei vannak, akkor az.


Érdemes nagyobb cserépbe átültetni (hogy egyenesen álljon), és minél világosabb helyen tartatni, és pár hónap múlva megszépül.

2013. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Vastag húsos gyökerek már a talaj felszínen is látszódnak. Olvastam korábban, hogy ez esetben már át kell ültetni, meg is vettem neki a cserepet, csak még nem jutottam oda.. :/

Köszi mindenkinek!

2013. márc. 1. 00:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!