Kezdőoldal » Otthon » Kert » A sárkányfám leveleinek vége...

A sárkányfám leveleinek vége bebarnult. Mivel tudom megmenteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány hónapja vettem egy kicsi, kb. 20 centis Dracaena Marginata-t. Nemrég feltűnt, hogy a leveleinek vége kissé bebarnult. Eddig egy polcon volt a szobámban, próbáltam minél világosabb helyre tenni, de most inkább áttettem az ablakpárkányra (eddig féltem, hogy esetleg nem tesz jót neki a hideg, ami az ablakon keresztül beszivárog).

Mit csináljak a barna részekkel? Levágjam őket, vagy hagyjam, ahogy vannak?



2013. márc. 1. 08:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Már el is száradtak a barna végek? Mert csak akkor vágd le, ha elszáradtak, és csak a szárazba vágj bele. Különben meg hagyd rajta inkább még.


Mi okozhatta a barnulást... Látod már én se merek erre tutit mondani, mert pont nekem is a sárkányfáimmal van gond. A legszebb és legnagyobb gyönyörű volt éveken keresztül, és ezen a télen lehullajtotta a leveleinek kétharmad részét már. Pedig ugyanúgy tartom, mint korábban is. Talán kicsit hidegebb van a helyiségben. Illetve elég későn kezdtünk fűteni az idei szezonban ott, lehet még akkor megfázott, nem tudom.


Ilyenkor nem szabad tápoldatozni, az biztos.

És nagyon öntözni sem kell, épp csak hogy nedves legyen a földje.

A sok tápoldattól és a sok víztől a szakik szerint eleinte sárulnak a levelei, majd elszáradnak. De teljes hosszukban. Na nekem ilyenek a tünetek, pedig nem tápoldatozom, és a vízzel is óvatos vagyok, ezért már ki vagyok én is.....


Te csak a levelek végéről írod, hogy barna... Elképzelhető, hogy nem öntözted eleget?

Ami még jót tesz, ha vizet permetezel a leveleire.

2013. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, a barna vég teljesen száraz. Akkor majd levágom őket, és megpróbálom gyakrabban locsolni. :)
2013. márc. 3. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!