Kezdőoldal » Otthon » Kert » Több éve kihasználatlan föld....

Több éve kihasználatlan föld. Milyen veteményre számíthatok?

Figyelt kérdés
Több mint 5 éve nem volt vetve a kertünkbe. Most szeretnék egy kissebb konyhakertet, de sokan azt mondják nem lesz eredménye,mert nem volt müvelve. ez tényleg így van?
2013. márc. 6. 17:13
 1/4 anonim válasza:
100%
Butaság. Pont, hogy jó lesz, mert 5 éve "pihen" a föld, azaz volt ideje megújulni. Ássátok fel, távolítsatok el minden fűcsomót a helyről. Alaposan át kell forgatni a földet, de jó lesz az :) Esetleg használhatsz egy kis trágyát is, legjobb a marha vagy juh.
2013. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne eredménye? Pihent. Nagyanyám egyszer a kavicsos udvart vetette be kukoricával, eléggé a szokásos vetési idő után. Soha olyan szép kukoricánk nem volt. Jó föld volt abban a kertben, kár, hogy már nincs meg nekem.


Én is vetettem tavaly olyan helyre, ahol úgy kb. soha nem volt vetve. A paradicsomok és a retkek gyönyörűek voltak, a többi nem, de itt nagyon gyönge a föld, hozatni kell, trágyázni, miegymás. Én belevágnék, az tuti. Nyilván egyes növények nem lesznek olyan lelkesek, mint mások, de pl. a hagymával nehéz melléfogni.

Viszonylag sok fényre szükségük van persze, ahogy úgy a bab kivételével minden veteménynek, amennyire én tudom.

De ezt lehet, hogy sokkal jobban tudod, mint én, csak leírtam.

2013. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez valóban egy pihent föld .Jól meg kell dolgozni a talajt.

Egy kis trágya nem ártana .Szép lesz benn minden .

2013. márc. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megpróbáljuk, aztán csak lesz valami belőle...:)
2013. márc. 6. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!