Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyorsnövésű növények milyen...

Gyorsnövésű növények milyen hamar nőnek meg?

Figyelt kérdés

Szeretnek tenyleg gyorsan novo novenyeket, teljesen kopar, gyomos a kert.


Keriteskent, nagy felulet eltakarasar is szukseg lesz.

Van olyan, hogy hibiszkusz, bambusz, buxus,tuja vagy a talajt beborito kuszo tujat es mas terjengos novenyek.


Mit jelent az, hogy gyorsan no? Mert ez relativ..

Egy ev alatt mi az, ami a legtobbet no (masok is jok, nemcsak a fentiek)


koszonettel!



#tuja #bambusz #kúszás #futó #bukszus #gyorsnövésű #gyors növésű
2013. márc. 7. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonló problémával küzdök. A starkl oldalán egész jól lehet tájékozódni. Én praktikusnak találom a fenyősövényt, az óriás sövényt és a virágzó sövényeket, s árban is elég elfogadhatóak. Ha van időd, érdemes bemélyülni.
2013. márc. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszi, ez mind rendben van. Odairja, hogy gyorsnovesu, csak azt nem tudom, hogy Milyen gyorsan?
2013. márc. 8. 10:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát erre azért nem lehet pontos választ adni. Van olyan bambusz (nálunk nem él meg), ami egy nap alatt 1 métert is nőhet, de egy örökzöldnél egy méter egy év alatt is nagyon jó teljesítmény.


Attól is függ, milyen helyre ülteted, mert pl. egy rossz minőségű, öntözetlen területen egy gyors növésű növénytől sem lehet csodát várni.


A leylandi ciprus (Cupressocyparis leylandii) egy évben egy métert is nőhet, ha jó termőhelyen van. Értsd: savanyú, jó fizikai tulajdonságú talaj, rendszeres tápanyag-utánpótlás és öntözés. Ha ez nem adott, akkor 20-30 centit nő. Ezért sem lehet pontos választ adni.


Relatív azért is, mert pl. egy buxus lassan nő (évi 5-10 cm), de létezik gyors növekedésű fajtája (Buxus sempervirens 'Express'), ami évi 20-30 centit is nő. A leylandi ciprushoz képest ez se sok, de a buxus alapfajhoz képest igen.


Szóval válaszolva a kérdésre, sövénynek a leylandi ciprus a leggyorsabb, de nyírni kell, hogy sűrű legyen. Évi 50-100 centit nő, ha rendszeresen gondozva van.


Ami a talajt beborítja: a futónövények (vadszőlő, loncok, meténgek stb) szinte mind gyorsan nőnek (évi 3-6 méter), de ha nagy a gaz, akkor le van árnyékolva, és nem fog úgy fejlődni. A kúszó borókáknál az évi 30-40 centi már jónak számít.


Falat is be lehet futtatni a fent említett futónövényekkel, vagy akár lila akáccal is. A cserjék közül gyorsan nő az aranyvessző, az orgona, a rózsalonc stb.

2013. márc. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!Koszi a valaszod!


Ugy latom, nalunk agyagos a fold. Tavasszal fel akarjuk tarcsaztatni homokkal, arra pedig teszunk foldet (fűnek).


Ez a terv. :)


Atneztem a starkl katalogusat, abban van par 'gyorsan novo", de nem irjak, mennyit no. Ezen felul tetszik meg mas is, es nem tudom, mennyit kellene vennem belolul, hogy eleg legyen.

Tetszik pl. az arvalanyhajhoz hasonlo bozontos noveny. Kerek es hosszanti formaban is lattam ultetve, egy csomoba. Tetszik az alakzat. (hasonloan, mint itt)

Ebbol mennyit kene vennem, hogy normalisan nezzen ki, mondjuk 3 m hosszan? Ez szaporodik magatol?

2013. márc. 8. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!