Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mamutfenyő ültetéséhez kell...

Mamutfenyő ültetéséhez kell engedély? Megnő szép nagyra ezen az éghajlaton? Hol lehet beszerezni?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 10:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Pár darabhoz a kertbe nem kell.


Ha erdőt akarsz ültetni, akkor arra lehet, hogy nem adnának engedélyt.


Ha a lombhullató is érdekel, akkor nekem van eladó.

(Kínai mamutfenyő)

2013. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha saját kertedbe ülteted, akkor nem kell engedély, ha közterületre, akkor kell. Nem nő meg akkorára, mint a hazájában, de itt is kimondottan nagy termetű fa lesz. Nagyobb kertészeti árudákban szokott lenni.
2013. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A második vagyok, előző válaszom a hegyi mamutfenyőre (Sequoiadendron giganteum) vonatkozott, de igaz a kínai mamutfenyőre is (Metasequoia gliptostroboides). A tengerparti mamutfenyő (Sequoia sempervirens) fagyérzékeny, tudtommal nincsenek kifejlett, nagy méretű példányai Magyarországon. Tavaly próbálkoztam vele, öt növényt (2 méter körüliek, konténerben vannak, Olaszországból szereztem) sikerült átteleltetnem, de takarva voltak, nem beszélve arról, hogy az idei tél elég enyhe volt.
2013. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!