Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen virágok a legszebbek...

Milyen virágok a legszebbek egy kertben?

Figyelt kérdés
Jön a tavasz, a jó idő és fel akarjuk 'újítani' az egész kertet.Elég nagy.Szerintetek melyek azok a virágok amelyik a legszebben mutat, és nemcsak 2 hétig van virága?lehetnek fa szerűségek is :) Köszönöm.

2013. márc. 10. 10:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a rózsa!

Ha láttad valamikor (nem tudom milyen idős vagy) volt egy film "Gűl baba rózsái". Ott minden rózsafa úgy volt nevelve, hogy egy erős ág (mint egyébként bármely fának a törzse) és abból kb. egy jó méter magasságban gömb alakban kialakítva az a lombkorona, amiken a rózsák nyíltak.

Ha egyszer lenne egy akkora kertem, hogy ezt különböző színű rózsatövekből meg tudnám csinálni, .....

2013. márc. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
rózsaa és tulipan
2013. márc. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Ne az egyéni izlésekre hagyatkozz.Vegyél egy szakkönyvet,

pl,Virágos kert,pihenő kert.Ebben mindent megtalálsz .Évelőket ,egy nyáriakat ! Ha gondosan állitod össze a

virágokat,tavasztól késő őszig mindig virágzik valamelyik .

Ilyenkor nem árt körbe nézni a környezeteben,mely virágok élnek meg .Milyen a kert adottsága ,egész nap süti a nap,vagy van árnyékosabb is .Milyen magasra nőnek a virágok,nehogy egy magas mögé kerüljön a kicsi,mert az nem fog látszani .Egy szép kert kialakitásához kb 4-5 év kell.Mert év közben derül ki,mégsem oda kellett volna ültetni .Egy virágos kert akkor szép,ha rendszeresen

gondozva van .Ehhez pedig szorgalom,és ídő szűkséges .

Nincs rondább látvány ,mit egy elhanyagolt virágos kert .

Ha ez nem valósitható meg, akkor inkább csak fű legyen

2013. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Ne haragudj utolsó, de ezt most pont azzal a hangsúllyal adtad elő, mintha a kérdezőről feltételeznéd, sőt egyenesen tudnád, hogy csak pillanatnyi fellángolás, hogy a kertjüket rendbehozzák. Kioktatod őket, hogy állandóan gondozni kell, ahhoz hogy szép legyen. Kioktatod őket, hogy meg kell nézni mennyire napos, stb. stb.

Biztosan sokat tudsz a kertekről, de szerintem azért ezt a hangnemet egyetlen kérdezővel szemben sem engedheted meg magadnak.

2013. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Bocs a kérdezőtől és a 4 estól is .Lehet hogy kioktatónak tüník ahogy írtam ,de a jó szándék vezérelt.Láttam én már nagy fellángolásokat,aztán a hozzá nemértés miatt nem azt

hozta a kert amit vártak .Én csak néhány fontos dologra szerettem volna erősebben felhívni a figyelmet .

Minden kertészeti szakkönyvben megtalálhatók amit írtam,

lehet hogy azok is kioktatás céljából vannak írva .

Akkor ezelőtti válaszom legyen sztornó .Bár ennek ellenére

nem tudom hogy a kérdező is így gondolja e.Hisz nem ő tett nekem szemrehányást .

2013. márc. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A rózsakertben csak rózsák vannak,az év bizonyos szakában virágoznak.A virágos kertben meg kora tavasztól,késő őszig nyílnak a szebbnél szebb virágok.

Ez akkor is így van ,ha valakinek a rózsa,vagy a rózsa kert

a mindene .A rózsa hozzáértést igényel .nem is kicsit. Nem lehet csak úgy össze-vissza metszegetni,még a virágok levágását is meg kell nézni,hol vágjuk le.Nem kell azért megsértődni ,1 válszolónak sem ,mert nem rózsát ajánlanak,és nem "virágos" hangnemben vélik ezt.Van e abban a válaszban

megszívlelendő,az a fontos .

2013. márc. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én az évelő virágokat szeretem ami egymás után virágik. Nagy elől a kertem a sziklakert sem maradhat ki abba futókat amik virágoznak,örökzöldek nélkül nincs szép kert pl. tuja ,fenyő. egy sorban rózsák ,a kerítésnél aranyeső és nagyon szeretem az orgonát körbe van az udvar, és különféle díszfüvek.Ezekhez ültetek egynyári virágokat.De mindenkinek más az izlése mások a kedvenc virágai.Ha elkezded jönni fognak az ötletek maguktól.Jó munkát és boldogságot a kertedben!
2013. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm.Meglátjuk mi lesz belőle :)
2013. márc. 11. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!