Kezdőoldal » Otthon » Kert » Giliszta a virágföldben?

Giliszta a virágföldben?

Figyelt kérdés
A szobában tartott sárkányfám virágföldje tele van gilisztával. Ez lehet baj? A fa mellett most csírázott ki öt mandarinmag. Át tegyem őket másik cserépbe,vagy nem lesz bajuk a gilisztáktól? Hogyan lehet kiírtani őket,egyáltalán ki kell?

2013. márc. 14. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Nincs semmi baj , nem kellően tisztított virágföldet vettél . Benne maradhattak , de semmilyen kárt nem okoznak . Ne irtsd ki őket , hanem majd tavasszal ültesd át a növényt ( növényeket ) új földbe , és ezt a lehető legalaposabban távolítsd el róla . Ha még tudod hogy milyen "márkájú" volt a virágföld , akkor a jövőben ne vegyél olyat , mert nem kellő alapossággal járt el a gyártója .
2013. márc. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
A kertben kimondottan hasznosak a giliszták, gondolom, a cserepes növényben sem okoznak kárt.
2013. márc. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Csinálj kerti tavat is .A halak nagyon szeretik a gilisztákat .
2013. márc. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor majd tavasszal átültetem őket.
2013. márc. 14. 14:02
 5/7 anonim válasza:
Mi is jártunk így. Akkor tűnt fel, hogy valami probléma van, mikor a növények elkezdetek satnyulni, kidőlni a cserépből, tele volt a földjük gilisztával, ráadásul elrágták a növények gyökérzetét, szerintem ne várj vele, ültesd át minél hamarabb.
2013. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Véletlenül keveredtem ide, mert pont valami ellenszert kerestem erre az állapotra. Nekem pont egy sárkány fám ment most tönkre a gilisztáktól, amik teljesen megették a gyökerének a 70% át. Sajnos én már a harmadik átültetésen vagyok túl. persze éveken keresztül, és nem tudom őket kiirtani. Most zuhanyrózsával csapattam ki a maradék gyökerek közül minden szem földet.Bízom benne,hogy helyrejön,bár nagyon rosszúl néz ki :(

Azonnal át kell ültetni!!!!

2019. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sima kerti giliszta (lilás vastag) a benti cserépben elfogyaszthatja a növény gyökerét. Azok nem kis helyre vannak szokva és mindig találnak valamit, cserépben viszont éhség miatt már csak a gyökerek maradnak, behúzzák a járatokba és elrohasztják azt.

Viszont a vékony rózsaszín giliszta csak a elrothadt gyökerekkel táplálkozik ha jól tudom. Hogy miért nem eszik mást ha nem talál, meg kéne ismerkedni vele... :)

Nézd meg melyik van neked.

2021. dec. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!