Kezdőoldal » Otthon » Kert » Valaki megtudja pontosan...

Gabcsi007 kérdése:

Valaki megtudja pontosan mondani nekem mit jelent a búvárszivattyúknál a szívómélység vagy merülési mélység paraméter? (Szívócsonk-vízszint vagy szívócsonk és talaj szint)

Figyelt kérdés
Az otthoni kút mélysége 10 méter a vízszint 5 métertől kezdődik, viszont az üzemi vízszint ettől valószínűszeg 1-2 méterrel még alacsonyabb példaként lehet 7 méter. Kérdésem elég lenne ehhez egy 5 méter szívómélységű szivattyú, vagy válasszak egy 8 méterest.

#szívómélység #emelésimagasság
2013. márc. 16. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem lenne elég! A 8-ast válaszd. A szívó mélység azt jelenti ,hogy milyen magasra képes felnyomni a folyadékot .
2013. márc. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát, hülye választ adtál! Szivattyúknál van a szívómélység, ami ált 7-8 méter /még gazdaságos/, max9 méter, és az emelőmagasság méterben. Lehet pár métertől 40-60 méter is a szivattyú típusától, / lépcsőszám/és motor teljesítménytől függően.
2013. márc. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Hát, hülye választ adtál! Szivattyúknál van a szívómélység, ami ált 7-8 méter..."


Hát, te is! A kérdésben ugyanis ott van, hogy " 5 méter szívómélységű a szivattyú"!

Ne felejtsd el, hogy búvárszivattyúról van szó, nem hagyományosról!

Más a "szívómélység" és megint más az "emelőmagasság"!

2013. márc. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom...

A búvár annyit jelent, hogy BENNE van a vízben a szivattyú, attól búvár.

Ha nincs benne, nem búvár....

2013. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez a lényeg! Mivel a búvárszivattyú a vízben áll, ott csak az emelőmagasság a fontos érték!
2013. márc. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"ott csak az emelőmagasság a fontos érték"

Az viszont jellemzően minimum 15m felett van, közelebb a 25-höz. Miért?

A búvárszivattyút jellemzően (kivétel mindig van!) olyan helyen használják, ahol a szivattyút nem lehet felszínen elhelyezni, azaz a szívómélység, aminél többet gyakorlatilag nem lehet elérni 7-8m.

Ekkor lerakják a szivattyút, bele a vízbe és akkor kell általában 5-8m emelőmagasság, amíg a felszínig ér, meg azért kéne valami nyomás is, mondjuk locsoláshoz vagy hidrofort feltölteni ez a másik 8-12m, mint minimum.

Így jön ki a megkívánt ca. 18-25m emelőmagasság.

Nemigen fogsz búvárt találni, amely ennél kevesebbet tud, illetve van rá megadva.

2013. márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ennél a két szivattyúnál különbözően vannak megadva a paraméterek, ezek zavarnak össze.

P.: az egyiknél a szállítási magasság(5,5 méter) és merülési mélység(5 méter) is meg van adva amit én arra gyanítok hogy a víz szintje és a talaj szintje közötti távolság plussz a víz szintje és a szívócsonk távolsága.

Viszont a másik szivattyúnál úgy írja hogy merülési mélység (8 méter) ami talán a talaj és a szívócsonk maximális távolsága szerintem..

Ezt szeretném tisztázni:D

2013. márc. 16. 11:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Szállítási teljesítmény max. : 1100-1200 liter / óra

Max. emelõmagasság : 50 Méter

Max. merülési mélység : 8 Méter

Max. vízhõmérséklet : 35 'C

Kábel hossza : 10 Méter

Szivattyú átmérõ : 105 mm

Csatlakozási méret nyomóoldalon : 17 mm

Súly : 3,6 kg (csomagolva)

Ez minden adatában "arról szól", amit feljebb írtam, (még az is meg van adva, fúrt kútnál milyen méretű csőbe süllyeszthető) az, amit Te keresel.


Az Einhell szivattyú szerintem (mert adataiból csak ez következhet) pince szivattyú, azért van úszója, akkor megy, amikor szüksége van rá, max. 5m méter mélységű pincébe rakható.

Nem alkalmas "háztáji" szivattyúnak, ez "medencéből" szív automatikusan.

Ez nem a Te "embered".

2013. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lényeg a lényeg,neked pont megfelel a 8 as által javasolt

buvár szivattyu.Valamikor orosz búvárnak is nevezték,most

már jó magyarnak is .Sokáig ilyen nyomta a vizet az 50 m

mély kutamból is .Na ,nem ilyen teljesítményű volt .

2013. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!