Kezdőoldal » Otthon » Kert » 1. Ma a teendő vele? 2. Az...

1. Ma a teendő vele? 2. Az amarilliszeket még virágzásra bírhatom, ha most behozom őket?

Figyelt kérdés

1. Nőnapra jácintot kaptam, aminek a levelei már száradnak, és a virága is bebarnult. Miután elvirágzik mit tegyek vele, milyen hőmérsékleten tároljam a hagymáját? Locsoljam?


2. Amarillisz hagymáimról megfeledkeztem, viszont szeretném ha virágot hozna, mit lehet kezdeni vele ha nem túl késő. Eddig még nem sikerült virágoztatnom őket, lehet nem elég idősek a hagymák? Mi a teendő velük?


2013. márc. 17. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1.) A jácintról szedd le az elszáradt virágokat, és tedd világos, fagymentes, de hűvös helyre, és locsold rendszeresen és tápoldatozd, hogy minél tovább zöldek maradjanak a levelei. A leveleivel szintetizálja meg ugyanis a következő évi virágzásához szükséges tápanyagokat, tehát minél tovább zölddel annál szebb lesz jövőre. Valószínű a cserép is kicsi neki, mert a virágboltok spórolnak a virágfölddel és a hellyel is, de ilyenkor -mikor tenyészidőszaka van, és zöldell- jobb, ha nem nyúlsz hozzá. Majd május-június körül fognak a levelei maguktól elszáradni -de mint írtam minél később annál jobb-, és akkor vidd majd le a pincébe hűvös helyre, vagy ültesd ki a kertbe 10-15 centiméter mélyre. Ha úgy döntesz, hogy jövőre is cserépben szeretnéd virágoztatni, akkor vidd le a pincébe, ahol teljesen szárazon kell hagyni, és csak majd év vége felé, mikor megjelenik a csúcsán egy kis hajtáskezdemény (illetve ha nem jelenik meg magától, akkor majd csak jövő kora tavasszal) kell elővenned, és akkor ültesd át nagyobb cserépbe, de a régi földet is hagyd rajta, hogy a gyökerei ne sérüljenek, és kezd el öntözni, tápoldatozni, és tedd világos melegebb helyre. Ha cserépbe ülteted -mivel bent a lakásban nem fenyegeti a fagy- akkor viszont úgy ültesd, hogy a hagyma felső harmada kiálljon a földből, hogy ne rohadjon ki. Hűvös helyen tovább virágzik.


2.) Az amarilliszed nem tudom hol volt, remélem nem a kertben, mert akkor szétfagyott szegény, de ha a pincében, vagy más hűvöd, de fagymentes helyen, akkor simán virágozhat. Hasonlóan kell gondozni, mint a jácintot, de már leírtam egyszer hosszan, úgyhogy most a linkjét másolom ide, hogy hol van:


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__1476670-amarilli..


A 4. válasz az enyém. Sok sikert, és jó kísérletezést.

2013. márc. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A miénkek is még a pincében vannak.Valószínű már hogy cserépbe nem is kerülnek.Ki a kertbe egyszerre.Így is

2 x virágoznak egy évben.Mi nem cirkuszolunk velük,kapják amit a többi virág is . Hogy cserépbe szép virágot hozzon,és ne a levelei nyulladjanak fel ,majd hajuljanak

le,a következőt kell csinálni.Szoba hőmérsékleten tarni,és lesüvegelni .Leboritani a növényt hogy sötétbe legyen. Ekkor a virágot hozza először,majd a leveleit .

2013. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
14:50-es válaszolóhoz: A szobahőmérsékleten papírsüveg alatt tartáskor öntözni szabad a hagymát vagy csak akkor ha megjelent a virágkezdeményezés?
2013. márc. 17. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Én az első vagyok, de látom nem válaszolt a második, ezért írok, hogy nálunk ugyan csak szórt fényt kapnak, mert északi oldalon lakunk, de sosem vacakolok süvegekkel, és szoktak virágozni.
2013. márc. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!