Kezdőoldal » Otthon » Kert » Erkélyre ültetnék epret....

Erkélyre ültetnék epret. Milyen méretű cserép lesz jó?

Figyelt kérdés
Egy nagy méretűbe ültessek több palántát, vagy kisebb cserepekbe egyet-egyet? Mennyi hely kell egy palántának? Számít a cserép mélysége is? Kb méretet írnátok?

2013. márc. 19. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Min 12x12x12 cm hely kell egy palántának, egy nagyobb fajtának akár 15x15x15-ös is. Ha hosszúkás a balkonláda az csak azért jó, mert lassabban szárad ki és könnyebb kezelni egyszerre 3-4 növényt. A földje sose száradjon ki teljesen, de a gyökere ne álljon vízben, mert kirohad - legyen lyuk a ládán.
2013. márc. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az epernek egyébként nincs mély gyökérzete, hanem bojtos, alig nyúlik 15 centi mélyre, így a szárazságot nem tudja tolerálni sokáig. 15 centitől mélyebb felesleges, 10 centinél kisebb meg kevés ha termést is akarsz - kell a hely a tápanyagoknak.
2013. márc. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most ültetek először, ezért ha bármilyen tanácsotok, tippetek van, szívesen veszem. Bár utánanéztem google-n, de a személyes tapasztalat mindíg többet ér.
2013. márc. 20. 10:18
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit még érdemes tudni az eper nevelésről, hogy nem a talaját kell trágyázni, hanem a levelét. Vagyis amikor már melegebb van kint és megindul a növekedése, akkor kb 1-2%-os műtrágya oldattal a leveleket kell bepermetezni.

(Nálam egész nyáron így termett jól.)

Ezután a talaját tiszta vízzel meg kell locsolni, hogy ott felhíguljon a lehullott permet, különben a gyökerek megsérülhetnek. Nem bírják a tömény trágyázást.


Lombtrágyázással jókora termés érhető el akár 30 centis cserépben, több tő esetén is. Amikor már kint jó idő van és megindult a növekedése, akkor akár 3 naponta is lehet levéltrágyázni.


Mutatok képeket a tavalyi eper termésről:

[link]


Korábban is próbálkoztam eperrel az erkélyen, de azok elpusztultak mert nem a levelét trágyáztam hanem a tövét.

Ez a levéltrágyázás és utána a gyökér zóna tiszta vizes locsolása (az oda hullott permet hígítása) segített abban, hogy ilyen legyen a növény és a termése, mint a képeken látszik. Ja és napon áll egész délután. Ahol lehet, ott még jobb ha egész nap éri a napsütés. Viszont nem szabad, hogy kiszáradjon a földje.


Még a legelején egyszer nekem kiszáradt a föld és úgy tűnt, hogy tönkre megy az egész, de szerencsére abból így magához tért.

2013. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!