Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai magról? a neten találta...

Bonsai magról? a neten találtam bonsai magocskákat. Van rá esély hogy kikelnek és idővel szép fa lessz belőlle

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy van


sok fa nő magról,de túl sokat ne adj érte,pici bonsait már 1500ért veszel,aztán csak idő hogy olyan legyen amilyennek szeretnéd (magról ár kinő,nagyon kényes amig nincs pár centis)

2013. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
550ért vettem 20 magot. tudsz adni valami tanácsot hogyan kezdjek neki az ültetésnek?
2013. ápr. 4. 12:17
 3/9 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm. esetleg ha valakinek vannak ezzel kapcsolatba sajáttapasztalatai, össza meg velem kérem.
2013. ápr. 4. 12:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Eddig azt hittem, hogy a bonsai az a normál fa visszasorvasztásából vagy a magonc sanyargatásából keletkezik, ergo attól még ha szabad földbe vetnéd, abból a "bonsai" magból ugyanúgy egy 10m-es fa fog nőni, csak azért nevezik bonsainak, mert jól formázható, szép a színe, alkalmas sanyargatásra...
2013. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hánede milyen fa lesz az?

Mert minden fának különbözőek az igényeik.

Az egyiket forrázni, a másikat hűteni, a harmadikat vermelni kell egy évre...



Még a többi választ nem olvastam, de nekem is az volt az első gondolatom: bonsai mag nincs.



Pedig mennyi ilyen kamu magot árulnak a vaterán.

De a 20 centis pár hónapos (pl)fenyő magonc is eladható 2-5000Ft-ért "pre-bonsai" néven szép bonsai fenyő fákról készült képek illusztrálásával.

2013. ápr. 5. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Így van 6-os. Az eBayen is a bonsai magokat 30 éves agyon gondozott fácskák képeivel reklámozzák. Valamennyi fafaj nevelhető bonsainak a maga módján, de nem öröklődik.
2013. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát kedves kérdező, téged bizony átvertek, fogadd részvétem.


Amint írták itt többen, a bonsai nem fafajta, hanem rendes nagy fák sanyargatással apróra nevelt változata.

Általában persze nem a 20 m-esre növő fajtákat használják (azokból nehezebb bonsai-t nevelni), hanem a kisebbre, 3-4 m-re növőket.

2013. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bonsai mag NINCS. Átverés.

Bonsaios

2013. ápr. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!