Kezdőoldal » Otthon » Kert » Bonsai. Tapasztalatok? Hogyan...

Bonsai. Tapasztalatok? Hogyan kell gondozni?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Kétszer próbálkoztam, pár hónap után feladta mindkettő. Én az esélytelen kategóriába sorolom a bonsai nevelést.
2013. ápr. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez attól is függ, hogy milyen fajtájú, mert különbözőek az igényeik. A legtöbb sok vizet kíván, melegben akar egy nap alatt is kiszáradhatnak.

2013. ápr. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen fajtát ajánlottok ami nem annyira kényes? félek hogy kipusztitom :(
2013. ápr. 4. 15:31
 4/7 anonim válasza:
Nekem sem sikerült egyet sem életben tartanom... Emiatt én javaslom az Auchan, Tesco, egyéb nagy áruházakban megkapható, viszonylag olcsó példányokat. A fajtája fel van tüntetve a cserépen, az alapján neten már lehet infókat keresni, és "gyakorolni" a nevelést, mielőtt az ember valami komolyabb összeget rászán...
2013. ápr. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát nekem megvolt közel 2 évig...aztán egyik nyáron egyszer csak gondolt egyet és napszúrást kapott az addig kedvelt helyén...pedig szépen fejlődött addig :)


ha jól megválasztod a helyét és nem hagyod kiszáradni, akkor semmivel sem macerásabb a bonsai életben tartása, mint a többi szobanövényé. ami macerássá teszi őket, az a helyes metszés de erről pedig annyi infó van neten, hogy ihaj meg csuhaj :)

2013. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:) ebben egyet értek veled. mindenki azt irja hogy ne hagyjuk kiszáradni, arra senki nem gondol, hogy tul is lehet locsolni? :)
2013. ápr. 5. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
hát igen...de igazából tényleg a kiszáradás szokta az esetek 99%-ában a fa elpusztulását okozni :D túlöntözni csak akkor tudod a fádat, ha nincs nyílás a tartóedénye alján :P
2013. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!