Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kaptam egy cserepes jácintot.3...

Kaptam egy cserepes jácintot.3 gumó van benne 3 nagy virágot már hozott, amik kezdenek elszáradni és 2-n van új virágzó hajtás. Hogy kell gondozni?

Figyelt kérdés

Kert nincs, egy kollégiumi szobában lakik, szóval nincs hova kiültetni. Ha elvirágzik le kell vágni azokat hajtásokat? Mennyit kell öntözni? Jó, ha a cserépben marad?

Tudom, hogy mérgező, ezért csak kesztyűben nyúlnék hozzá.


2013. márc. 9. 15:09
 1/4 anonim válasza:
2013. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

No,akkor már mindent tudsz róla .A gondozást meghálálja ,mert érzi hogy szereted .na nem annyira mérgező hogy csak

kesztyűben lehessen hozzányúlni .A mérgezés a növény elfogyasztására értendő .Sok ilyen szoba növény van .

2013. márc. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azért kesztyűben, mert valahol írták, hogy a gumóról kézen át figyelmetlenséggel a szervezetbe vihető. Bár nem nagyon szándékozom kitúrni jelenlegi helyéről, mert most jól érzi magát.
2013. márc. 9. 16:01
 4/4 anonim ***** válasza:
A jácint szobai növényként igen rövid életű ami a virágzást illeti (2-3 hét). Gondozni nem érdemes a virágba borulás után, mert mire ezt olvasod már elvégezte az idei feladatát. Ha a levelek elszáradtak, a a hagymát szárítsd ki és ültesd el 2-3 hónappal a kívánt virágzás előtt, vagy októbertől novemberig a kertbe az állandó helyére. Szobanövényként decemberig ne ültesd el, mert pihenni neki is kell. Ha benne hagyod a földben, akkor egyszerűen ne locsold december-januárig miután elvirágzik.
2013. márc. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!