Kezdőoldal » Otthon » Kert » Növény ültetéshez "táblázat"?

Növény ültetéshez "táblázat"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy minden virágmag zacsiján feltüntetik, hogy melyik hónapban kell elvetni, palántázni, kiültetni...stb. De a mostani bolond időjárás miatt ez nem kicsit felborult idén.


Arra gondoltam, lehet-e olyan táblázatot találni valahol, amin nem hónapra vannak feltüntetve az ültetések ideje, hanem pl. más növényekhez viszonyítva?

(pl. ha a kertben elnyílt a hóvirág, akkor kihozhatom a muskátlikat is, vagy a kivirágzik a tulipán, akkor ültethetem a sárgarépát, vagy ha virágzik az orgona, akkor nagy eséllyel nem fagy meg a trombitavirág sem kint)


Mert hogy azok a növények, amik egész évben kint vannak szerintem sokkal jobban igazodnak az időjáráshoz, mint a naptár... :)


Szóval a konkrét kérdés: Tud valaki valahol ilyen táblázatról? Esetleg valaki aki aki sok év tapasztalatával kertészkedik tudna egy ilyesmit készíteni?


Előre is köszönöm!


2013. ápr. 5. 07:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Alapjában véve jó az elgondolás, de most volt olyan, hogy a bimbós nárciszokra ráesett 30 centi hó meg ami a tetőről rázúdult néhol és kirohadtak aminek nem kellett volna jönni, mert a március úgy indult ahogy kell, aztán a a közepétől ismét február lett. A hagymások persze ezt túlélik..majd jövőre újra dobnak.

A március 1-jén elvetett retek most dugta ki a fejét, ergo nem fagyott el a csíra, csak most kapott megfelelő hőmennyiséget a növekedéshez. Az, hogy a sárgarépa vagy a fehér répa, saláta magjai ki fognak bújni az hetek kérdése. Elvileg előnyben leszek azokkal akik most hétvégén vetnek csak amennyiben a magok és a csírák nem károsodtak. Mivel nekik hosszabb a csírázásuk - kiv. saláták - így akár még túl is vészelhették a 3 heti fagyokat.

2013. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fenológiára gondoltál?


[link]


:)

2013. ápr. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!