Kezdőoldal » Otthon » Kert » Eddig panelban laktam, de...

Eddig panelban laktam, de most családi házban fogok. Sajnos sosem volt kertem és nem értek az ültetéshez. Leírnátok érthetően, hogy mit hogyan csináljak? Szeretnék virágoskertet és zöldségeket is termeszteni.

Figyelt kérdés

Szeretnék pl. paradicsomot, uborkát, paprikát, répát..

Virágból árvácskát, tulipánt, ... Mit ajánlotok, melyik a legszebb?


Mikor kell ültetni, öntözni? Milyen praktikáitok vannak kert- gondozás kapcsán? Kártevők ellen mi a biztos módszer? Stb.. Minden érdekelne!


2011. máj. 15. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
google kertápolás növénytermesztés és hasonló kulcsszavak.itt lehetetlen mindent leírni.
2011. máj. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Az első tanácsát fogadd meg. De az is segíthet,ha a szomszédokat is megkérdezed. A növények nem minden földben szeretnek.
2011. máj. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hát először is ha kicsi a kert felásod, ha nagy akkor traktorral és talajmarózni.

Virágos kertben nem árt ha néhány virág alá teszel kicsi virágföldet és úgy ülteted el, de nem sok virág igényi, megél a "sima"földben is ha jó a táptalaj.

Öntözni meg a virágárus megmondja mennyire vízigényes. a palántákat le kell duggatni és megöntözni, azokat napjában 2szer, amikor hűvösebb van, reggel este.

paradicsomot meg karózd fel, vagyis ültess a palánta mellé karót, ha nő kösd majd hozzá, és azt is locsold 2X.

az uborka vízigényes szóval annak is kell, de ha túllocsolod kirohad:S


az árvácska meg a tulipán megmarad a sima földben vegyél bátran mindenfélét:)


remélem segítettem, én is sokat ültettem otthon anyuéknál:)

2011. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ültetni minél korábban kell, igazából az lenne a legjobb, ha most hétvégén, akár még a költözés előtt megcsinálnád (már ha már megvan a ház, akik laknak benne, biztosan megengedik, hogy megcsináld).

Először is találd ki, hogy vegyszerezni akarsz vagy biokertet. A vegyszerezős viszonylag egyszerűbb, ha jól tudom, azt csak rá kell szórni a növényekre és kész. Biokertnél amikor felásod, trágyát kell beleásni.

Zöldségből érdemes a drágábbakat ültetni, meg persze amit imádsz, tuti nyerő a spárga, eper (persze ezek idén már nem hoznak termést)... de jó még a spenót, sóska, tök, patisszon, borsó, bab, brokkoli, karfiol, esetleg ha nagy helyed van, dinnye.

Ha nem vegyszerezel, akkor érdemes tervezetten társítani a növényeket: pl. hagymát a paradicsom alá, ennek olvass utána, mit mivel lehet ültetni (a hagyma eléggé jolly joker, a kártevők nem bírják a szagát :D).

Szintén ha nem vegyszerezel, akkor több különböző helyre érdemes ültetni egyfajta növényt: így ha valamelyiket meg is támadja valami betegség, nem terjed át a többire.

A bojtos gyökérzetűket lehet hálóba vagy kilyuggatott ásványvizes palackba ültetni és azt a földbe süllyeszteni: ez 100%-os vérelem a gyökérrágók ellen.


Persze a legbiztosabb az, ha leszóród műtrágyával meg gyomirtóval az egészet. És lényegesen kényelmesebb is.

2011. máj. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van egy szuper jó könyv, a címe: Öngyógyító kiskert.

nem új könyv, de nagyon sok mindent meg lehet belőle tanulni. Mondjuk én először neten nézelődtem, utána olvasgattam dolgoknak, mikor nagyon kezdő kertész voltam. Rengeteg blogon írnak hasznos tippeket, tanácsokat és fontos tudnivalókat.

Akkor döntöttem el, hogy szeretnék valamilyen módon biokertészkedni. Legalább, amit magam termelek az ne legyen vegyszeres. :) Így találtam rá a fent leírt könyvre. Neten is megtalálod. Én is netről szedtem le, és nyomtattam ki. :)

2011. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!