Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gallyak elégetésének hogy...

Gallyak elégetésének hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy elvállaltam egy kert rendbetételét. Délelőtt levágtuk a felesleges gallyakat, most kéne eltüntetnem. A tulajdonos azt mondta, hogy égessem el hátul, mivel neki is csak felesleg...

Sosem csináltam még ilyet, ezért kérdezem, hogy hogy lenne jó nekikezdeni.


21/L


2013. ápr. 6. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Frissen levágott gallyak nagyon nehezen gyulladnak be .

Száraz vékony gallyak kerüljenek alulra, a vékonyak összegyűrt papiron már meg gyulladnak .Aztán mehetnek rá,

a vastagabbak .mennél szorosabban lesznek a faágak annál könnyebben begyulladnak egy mástól .Időként nyomd össze a tüzet.Ha van parázs már ég a vastag is .A tüzet mindig középre húzzad,akkor csak a hamu marad .

2013. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a vékonyakból szoktunk egy kis kupacot csinálni és azt meggyújtjuk,

-amikor ég,akkor dobunk rá vastagabbakat,

és arra vigyázunk,hogy mindig csak annyit dobjunk rá,hogy ne legyen nagy tűz,mert az megperzseli a gyümifákat,

2013. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is ugyan úgy szoktam, ahogy az előzők írják.

De nem árt ha tudod, hogy országos szinten Tilos a háztartásban keletkezett zöld hulladék égetése.

Mondjuk én is magasról teszek rá, csak mondom, hogy bírság is lehet akár belőle.

2013. ápr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget, tegnap este megtörtént a művelet :-)


Egy kis méretű tüzet raktam, először újságokat meggyújtásával próbálkoztam, de erről nem akart begyulladni a vékony gally sem...

Ekkor széttéptem egy régi kartondobozt, ennek a darabjaival sikerült végül. Körülbelül két óra alatt égett el az összes.


A bírságról annyit, hogy felénk nem hallottam, hogy emiatt bárkit megbüntettek volna. Olyan volt, hogy bizonyos egyének (szerintem lopott) kábelt égettek és emiatt a rendőrség is kijött.

Az én tüzemet különben sem hiszem, hogy sokan látták, otthon mondtam, de a szüleim csak nem jelentik fel a saját lányukat...

2013. ápr. 7. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!