Kezdőoldal » Otthon » Kert » Zöldségeskertemet kívánom...

Zöldségeskertemet kívánom csepegtető öntözéssel ellátni. A csövön kívül mi kell hozzá? Végigfektetni képzelem a csövet a soroknál.

Figyelt kérdés
Találtam 100 méteres csövet, elég is lenne, de mit kell még hozzá vennem? Láttam olyan csövet is, amiből fésűfogszerűen valamiféle vékony csövek állnak ki. Ez meg mi a csuda? Teljesen tanácstalan vagyok. Semmit sem értek hozzá, és minél többet keresgélek a neten, annál ostobábbá válok. Segítséget kérek! Nagyon köszönöm előre is!

#csepegtetőöntözés
2013. ápr. 14. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:
Csöpögtetni több féle módon is lehetséges. Vagy csepegtető csővel vagy csepegtető szalaggal. Te úgy veszem ki a soraidból, hogy csepegtető csövet szeretnél lerakni. Ezek általában 16-os vagy 20-as átmérőjű LPE csövek, amikben csepegtető testek vannak.Minden sor mellett kihúzod a cseppcsövet. A végét vagy visszatöröd vagy végzárót raksz rá. A sorok elejénél pedig ki kell húzni egy gerinc vezetéket. Nemtudom mekkora az a zöldségeskert, de egy átlag kertnél 40-es Lpe cső elég lehet gerincnek. Erről kell lecsatlakoztatni a sorokat. Kell hozzá nyeregidom, esetlegesen csap,h külön lehessen nyitni a sorokat(a szivattyútól függ,h mennyi vizet tud) és kell egy indító idom,ezekkel tudod a cseppcsövet a gerinchez csatlakoztatni.Illetve a gerincet is csatlakoztatni kell a szivattyúhoz és nem árt a szivattyú után betenni egy szűrőt is.
2013. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget. Sajnos, szalagot vásároltam.

Zöldségeskertem két részből áll.Egyik 8mx3,9m, a másik 4,9x3,9m. Több kilométer szalagot vettem, azt hittem, csak lefektetem kacskaringósan és kész. Most már tudom, hogy sok minden kell hozzá és fel kell aprítanom. Talán úgy lenne gazdaságosabb, ha hosszában futnának a csövek 40 centiméteres távolságra egymástól. 2x12 sor lenne. Gerincvezetéket kellene tehát vásárolnom összesen 8 métert? Aztán 24 T elosztót és végdugót?

Felmerült, hogy jobb lenne cső, de mos már ez van. Kell-e nyomáskicsökkentőt is vennem? Úgy tudom, 0.4-es nyomásra van szükség.A slaghoz miképpen lehet a rendszert csatlakoztatni? Köszönöm, ha ismét válaszol. Hálásan köszönöm.

2013. ápr. 18. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!