Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes ilyenkor már palántázn...

Érdemes ilyenkor már palántázni? Szép palántákat árulnak (paprika, paradicsom, zeller), és kíváncsi vagyok más palántázott-e már.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 15. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még nem lehet,mert még lehet fagy.

Fóliasátorba lehet már.

Én még nem palántázok.

2013. ápr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A piacon már valóban szép palánták vannak ,DE azok csak olyan helyen fejlődnek jól,amilyen körülmények közt voltak .Első sorban fóliába kiültetve .Szabadba még várni kell.a talaj hőmérsékletnek is emelkedni kell. Sajnos az éjszakák

még nagyon hűvösek a palántáknak.Egy virággal teli paradicsom palánta ugy vissza tud esni,ha fóliából a szabadba kerűl,talán 1-2hete lesz a másikkal szemben .

2013. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A paradicsom magot a héten vetjük el a szabad földbe ,most

a meleg hatására gyorsan csírzik és nő.Már szokja a helyi környezetet,mindig beéri a piaci fóliás palántát.

Ez nem lesz kényes,évek óta igy van ez nálunk .

2 es voltam

2013. ápr. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Káposzta-féléket már lehet vagy két hete. A többivel én még várok május 10-ig.
2013. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

A paradicsom magot a héten vetjük el a szabad földbe....... én eddig csak cserépbe szórtam a magokat és jelenleg egy zacskó magból összesen 4 darab palántácska lett :S Soha nem jártam még így...

Szóval ha a szabadba kiszórok magokat akkor az is jó lesz?Nem megy tönkre ha este kicsit hűvösebb?Vagy azt részt éjszakára takarjam?

2013. ápr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem paradicsom magot szabad földbe még ne,lehetnek fagyok még..

Mi úgy csináltuk,hogy a magot elvetettük,és a lakásban csírzik.

Ha van fólia sátrad abba már lehet,vagy ha szabad földbe is rakod,még takard le.De az nagyon durva hogy egy zacsiból csak ennyi lett,akkor szép ritka :-)

Hát meg igazából magja válogatja.

Nekem tavaly szép palántáim voltak,de elmosta az eső.

Egy tő maradt meg,na azt fogtam,és mérgemben kitapostam.

2013. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha már minden áron palántázni akarsz, tegyél rá a kisebb palántákra dunsztosüveget vagy egy fél pet palackot. Mínusz 2-3 fokig véd. Sajna az uv-t nem engedi át teljesen, így nem lesznek edzettek a palánták amikor leszeded a búrát, így csak fokozatosan kell szoktatni.
2013. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha ennyire tartunk a fagyoktól akkor ha később palántázok akkor a"fagyos szentekkor" való esetleg mínuszok nem árthatnak?

2013. ápr. 18. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!