Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kevés virágföldből (kb. egy...

Kevés virágföldből (kb. egy 20l-es zsákból), és pár kisebb-nagyobb terméskőből már lehet aranyos kis sziklakertet készíteni?

Figyelt kérdés
Valamint milyen növényeket ajánlotok bele? Amit könnyű beszerezni, és évelő?
2013. ápr. 20. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:

olyan minit, mint amekkora a zsák.

Mivel vékony lenne a talaj (kis tömegű) hamar kiszáradna,

ezért szerintem szárazságrűrő alacsony növényeket tennék bele

pl. varjúháj

(laikus)

2013. ápr. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
átbeszéltük anyummal és egy olyan 100-120-ból már lehetne jót? :)
2013. ápr. 20. 20:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Csak pozsgásnövényekkel (varjúháj, kövirózsa stb) mint ahogy az első írta. Azoknak elég 3-10 centis földréteg vagy földes rész a két kő között. Egyébként meg nem szeretik a tápdús földet, beérik a sima kertivel is.
2013. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fel lehet dobni néhány medvetalp- vagy fügekaktusszal, mert virágot hoznak, illetve a fügekaktusz ehető is, kibírja a mínusz 15 fokot is.
2013. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) sokat segítettetek!
2013. ápr. 20. 21:59
 6/7 anonim ***** válasza:

A tutit már megírták neked. A "normális" sziklakerti növényeknek megfelel bármilyen "normális" kerti talaj.

Nekem ősszel majd sajnos szét kell bontanom az enyimét, iszonyatos módon begazosodott. És tavaly ősszel vettem észre, hogy vmi penész-féleség tűnt fel néhány növényen. :( Én majd fele-fele arányban adom a kerti földet és vmi zsákosat.

Nekem van sok fajta varjúhájam, kövirózsám, egy részébe porcsin rózsa is van. Utóbbit nem szeretem annyira, de nagyon "cuki" színes tud lenni. a kedvencem a pompás varjóháj (rózsaszín). Tavaly ültettem belőle 4 db-ot. Most kezdik kidugni a buksijukat, de nem 4 db lesz, hanem min. 10. Ez tavasszal, nyáron növekszik és október táján virágzik. Hát vmi nagyon jól néz ki, amikor már szinte minden levirágzott.

Keress rá neten a varjúháj félékre (Sedum), nagyon sokféle van és nagyon jól néznek ki. Illetve néhány kutyatej (euphorbia) is mutatós tud lenni.

Majd jövőre, ha már meg lesz a végső formája, akkor beleteszek még néhány törpeszegfűt is.


Ha rám hallgatsz, akkor menjetek el először néhány kertészetbe, ott nézelődhettek, tanácsot kérhettek, stb... Aztán nézzél körül a neten, mert egy csomó mindent olcsóbban be lehet szerezni kisebb kertészetekből vagy akár a vateráról. (Nagyon sok növényem van onnan)

És nézzetek körül az ismerősöknél, szomszédoknál. Biztos vagyok benne, hogy néhány normális mamika szívesen adna 1-1 kövirózsát vagy bármi mást is.

2013. ápr. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mikor érdemes elkezdeni megépíteni? Melyik évszakban? Kövirózsám van, porcsin rózsát és fürtös gyöngyikét mindenképpen szeretnék bele ültetni :) Holnap anyukám munkahelyére megy virágárus, ahol nagyon szép, erős, "kövér" virágokat vettünk ősszel is. Ráadásul nem is drága! Terméskövet tudunk hozni a közeli kőbányából :) Mit kell még tudni a sziklakertről? Mohákat hogyan lehet telepíteni? Leszeded, odarakosgatod, nedvesen tartod és ennyi?
2013. ápr. 21. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!