Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor és hogyan kell cukkinit...

Mikor és hogyan kell cukkinit ültetni?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

jövőhéten fogom ültetni..úgy szoktam,hogy ások egy kicsi gödröt öntök bele vizet majd beledobom a magot és betemetem majd újra meglocsolom és szépen locsolgatom minden nap ha túl száraz a föld.

Tavaly úgy csináltam,hogy tejfölös poharat lefeleztem,tettem bele földet magokat és egy nagy tálba tettem így kapott rendesen vizet...majd amikor már kikelt és szép lett akkor a pohárkával együtt elástam..a gyökér lefelé szépen tudott nőni és a szára körül lévő pohárka miatt öntözni is könnyebb volt.

2013. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uborkát?
2013. ápr. 21. 19:59
 3/5 anonim ***** válasza:
A fürtös uborkát sorba, 20x70 cm tő/sorközre, vagy fészekbe fél méterenként beszórsz 3-4 szem magot. Vetési mélység 3 cm mindkét esetben. Az uborka, főleg a kígyó akár fára vagy támasztékra is futtatható bokros megoldásnál. Persze palántázni is lehet hetente, így nem egyszerre érik be, mivel az érési tenyészideje az ubinak viszonylag rövid, 30-50 nap és gondolom szeptemberben is még szeretnél enni. Ahhoz az kell, hogy akár holnaptól júliusig 2 hetente ültetsz. Ugyan ez vonatkozik a cukkinire, csak ott egy picit hosszabb a tenyészidő néhány héttel. Persze őket inkább bokorba vetjük 1x1 méterenként.
2013. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Már nem kell nagyon palántázgatni sem az ubit vagy a tököt, mehet egyenesen a földbe, hogyha nem remélsz fagyosszentekkor fagyot. Én nem remélek, mert hideg volt a március.
2013. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elvileg január 1-től számított századik napon. Gyakorlatilag akkor ha már nincsenek fagyok. Én mindenesetre elvetettem, ha kifagy legfeljebb újra vetem.
2013. ápr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!