Kezdőoldal » Otthon » Kert » A paradicsommagnak hány napra...

A paradicsommagnak hány napra kell kikelnie?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 21. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4-5 nap után már kezdtek kibújni, hamarosan ki is ültetem a palántákat.
2013. ápr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
èn kedden dèlutàn ültettem el de mèg semmi
2013. ápr. 21. 19:36
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Szobában kb. 20 fokon 1 hét max.
2013. ápr. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Márciusban 2 hét kellett, akkor most kb. 1.
2013. ápr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
egy ete ültettem el falàdàkba lezàrhatò fòlia tetõvel de semmi.
2013. ápr. 22. 06:05
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért jó lenne tudni, hogy beltérbe vagy szabad földbe ültetted a magokat, illetve mekkora földréteget húztál rájuk, milyen nedves a talaj. Mert ezek nagymértékben befolyásolják a mag csírázásának idejét. :)


Ha beltérben, akkor hamarosan megjelennek a magoncok, mert a kellő nedvesség és hőmérséklet - gondolom - biztosítva van számukra. Ha a kertben vetettél, akkor egy pár nappal később kelhetnek, de nem jelentős, mivel a hőmérséklet kedvező számukra.

2013. ápr. 22. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Így van, más a csírázási idő és más a sziklevelek megjelenése a felszínen. Ezeket valóban, a fentebb írtak befolyásolják. Ha 5 centi mélyre ültetted, akár sosem kel ki, mert megfullad. Ha szinte a tetejére, akkor meg hamar kiszárad a föld. Persze van olyan növény ami ezt vagy azt kedveli jobban, a paradicsom az 1,5-2 cm-t kedveli. A szimpla tőzeg sem tesz jót a gyökereinek.
2013. ápr. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
most màr tudom, mèlyre ültettem kb 4 cm , amugy kint vannak a szabad èg alatt csak fòliàt takarok a làdàkra, ha nagyon mèlyen van kel ki? nem is gondoltam volna.
2013. ápr. 22. 10:24
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha erősen tőzeges a talaj és nem amolyan laza komposzt-szerű, akkor nem csak az a helyzet, hogy megfullad, hanem a lágy gyökérkék és sziklevelek elégnek. A 4 cm az nagyon sok, önmagában egy tejfölös pohár 8 cm és nem is kell színültig földezni és meg is süllyed. Tököt, kukoricát, babot szoktak ilyen mélyre vetni.
2013. ápr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!