Kezdőoldal » Otthon » Kert » Érdemes még ilyenkor paradicso...

Érdemes még ilyenkor paradicsommagot rendelni a vateráról? Vagy vegyek a piacon palántát?

Figyelt kérdés
Balkonra kellene, és megtetszett a fekete paradicsom. De ha már lekéstem, veszek hagyományos palántát :)
2013. ápr. 22. 12:58
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
Sztem még nem késtél el. De miért onnan rendelsz? Gazdaboltba is van, én ott vettem magot, 140ft-ért! :)
2013. ápr. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

De ott is vannak ilyen extrák, hogy pl fekete?


És köszi :)

2013. ápr. 22. 13:12
 3/43 anonim ***** válasza:
100%
Még vehetsz és vethetsz, nem késel vele sokat. De attól vegyél hagyományos palántát is, mert ha ez a fekete annyira nem ízlene, legyen a hagyományosból is.
2013. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
Én már hetekkel ezelőtt megvettem Vaterán,de eddig még csak a virágmagokkal haladtam azokkal sem végeztem minddel,de egyáltalán nem érzem nagyon elkésve a dolgot,hisz kb 1 hete van ilyen jó idő! Mamám se vetette még el,amiket Neki adtam pari magokat és Ő meg aztán már érti a dolgát tuti jók vagyunk még! Szóval nyugi,ha netán mégis elkéstünk nem leszel egyedül a kudarccal:) és idén Én is újítottam többféle színűt,kíváncsian várom mi lesz belőlük!:) Főleg a fekete-zebracsíkosat várom,meg van sárga körteformájú koktél,azt is!:) Szóval hajrá,aztán diskurálhatunk is ha gondolod,kinek hogy halad....!:)
2013. ápr. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:

Szuper!

Simán virágföldbe veted, vagy előbb bentre, ablakba, tejfölöspohárba? Mit javasolsz? Balkonra akarok venni holnap egy jó nagy virágcserepet, abba szándékozom kiültetni.

2013. ápr. 22. 19:50
 6/43 anonim ***** válasza:
Én még amit vetek,mindet bentre,mert azért éjszakára nagyon lehűll a levegő és féltem a picikéket. Napközben kiteszem - szoktatom őket. Majd májusban ha már tuti nem lesz fagy (fagyosszentek elmúltával vagy mi:)) akkor merek majd szabadföldbe szórni bármit is.De lehet,hogy Én vagyok túl elővigyázatos....
2013. ápr. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
A vaterán a postaköltséget is meg kell fizetni. Ha elmész egy kertészetbe vagy gazdaboltba, ott meg vehetsz mellé más is. Egyébként egy vaterás mag egyáltalán nem garancia a jó csírázóképességre. Lehet, hogy 3-4 éve csomagoltat kapsz átszortírozva egy kis nylon tasakba. Én az eBayen vettem 10 féle magot, abból 2 teljesen halott volt, 3 meg ímmel-ámmal kelt ki.
2013. ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Na vettem a Praktikerben balkonparadicsom-magot, elvetettem műanyag dobozkába, kíváncsian várom az eredményt :) Kicsit elcsesztem szerintem, mert az volt, hogy 8-10 palántára való mag van benne, és mindet elvetettem, pedig nekem 2 tő elég...
2013. ápr. 23. 20:23
 9/43 A kérdező kommentje:
Írsz majd, hogy neked hogy alakul a dolog? :)
2013. ápr. 23. 20:23
 10/43 anonim ***** válasza:

Szia! Én is tegnap vetettem el az 5 féle paradicsom magomat!:)

Figyi egyáltalán nem gáz,hogy elszórtad mind,sőt ezt így is kell,balgaság lett volna azt hinni,hogy 2-őt elvetsz és akkor az a 2 lesz is! Majd meglátod, lehet a végére a 8-ból is csak kettő marad (vagy ki se kel mind,vagy útközben hal ki egy kettő,mert bármi történhet ilyen picikén velük)!

Szóval nem szúrtad el!:)

És akkor sima piros magot vettél? Mi lesz így a fekete utáni kíváncsiságoddal!?:)

Ja és azt akartam még,ha olyan szerencséd lesz,hogy mind az összes magodból szép palánta fejlődik,akkor el is ajándékozhatod,biztos nem volt nagy összeg a mag és így legalább hogy elszórtad mind,a saját érdekedben is biztosra mentél.Érted. Na majd értekezünk még,hogy alakulunk így izgi is,hogy egyszerre sartoltunk!:)

2013. ápr. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!