Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kertben a zöldségágyások...

Kertben a zöldségágyások közötti utat lapáttal kell megcsinálni vagy elég kitaposni?

Figyelt kérdés
Most lett frissen rotálva, és eddig mindég lapáttal volt csinálva minimum 20 cm mély út. és azon filózok ,hogy semmi értelme.

2013. ápr. 22. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam taposással készül az út. Fölösleges nagyobb energiát belefektetni, mert ősszel úgyis fel lesz szántva, tavasszal rotálva.
2013. ápr. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ilyen válaszra vágytam. jöhetnek még vélemények
2013. ápr. 22. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Itt is egy taposós jelentkezik :)
2013. ápr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Láttam már beton, vagy téglajárdát is az ágyások között. Az emberi leleményességnek nincsen határa.
2013. ápr. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kapával kicsit át szoktam sarabolni, utána taposás.
2013. ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hell-ikon ***** válasza:
100%
Én sem csinálok magamnak a kelleténél több munkát... taposok.
2013. ápr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nagyon jó! szívesen fogadok további válaszokat. zöld pacsi persze mindenkinek jár aki rendes válaszokat ad.
2013. ápr. 23. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha évente módosítasz a termőterületek elhelyezkedésén, akkor a taposás ajánlott, de ha állandóak, akkor lehet valamilyen stabil utat kialakítani járólapból, téglából, kőből, betonból... hogy ne a sárban járkálj eső esetén.

Az ágyásszintnél mélyebbre vinni az utat mi értelme? Egyedül akkor, ha a növényeknek megárt a jelentős eső, iszapos talaj.

2015. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!