Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szomszédtól elválasztó...

A szomszédtól elválasztó kerítést kinek kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Ha szembe állok a házzal a jobb oldalon lévő kerítésről van szó. A szomszéd azt mondja nekünk kell megcsinálni, mások viszont azt hogy neki. Olvastam hogy önkormányzati rendelet szabályozza de nem találok olyat. Miskolcról van szó.
2013. ápr. 13. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egyéb helyi rendelet nem szabályozza, akkor az utca felőli, az utcáról nézve jobb oldali kerítés teljes egészében a tiétek, a hátsót pedig felesben kell a szomszéddal megcsinálni!
2013. ápr. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az országos rendelet (253/1997.):

[link]


45. paragrafus.


A Miskolci építési szabályzat:

[link]

2013. ápr. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Akkor valószínű a miénk lesz, mert a helyi építési szabályzat-ban nem találtam róla semmit.
2013. ápr. 13. 08:02
 4/7 anonim ***** válasza:

MÉSZ

ÁLTALÁNOS ELÍRÁSOK

1. §


"(2) A város közigazgatási területén területet felhasználni, továbbá telket alakítani,

építményt, építményrészt, épületegyüttest építeni, átalakítani, bvíteni, felújítani,

helyreállítani, korszersíteni és lebontani, elmozdítani, a rendeltetést megváltoztatni

(továbbiakban együtt: építési munkát folytatni) és ezekre hatósági engedélyt adni a jelen

elírás és mellékletei és a hatályos magasabb rend jogszabályok szerint szabad."


Tehát ne keress helyi rendelkezést, az országos a mérvadó!

2013. ápr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Elég baj az nekem. Azt hittem át akar vágni mert eléggé firnyákos a csávó.
2013. ápr. 13. 08:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azon gondolkodom, hogy megcsinálom a szomszéd oldalának legalább a lábazatát, mert eléggé szét van esve. Vagy 10 éve nem lakják, amúgy meg ronda.
2013. ápr. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"Elég baj az nekem" Na pont az ilyenek miatt vannak a törvények. :-)
2013. ápr. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!