Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szerencsebambusz sötétben...

A szerencsebambusz sötétben is el tud éldegélni?

Figyelt kérdés

A fürdőszobánkba rendkívül minimális fény jut be a nap során, mondhatni semmi. Csak akkor van fény, amikor felkapcsoljuk a villanyt, tehát amikor használjuk a mosdót.

Szerintetek a szerencsebambusz eléldegélne ilyen körülmények között is? Olvastam róla, hogy lényegében csak vízre van szüksége, de azért gondolom, hogy fény nélkül nem tud fotoszintetizálni... szóval nem értem. Lehet, hogy hülye a kérdés, de ha van kedvetek, válaszoljatok. Szeretnék a fürdőbe valamit, de lehet, hogy mégis művirág lesz belőle?



2013. ápr. 23. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is akarok ilyet venni a nem fénnyel teli szobámba,engem is érdekelne a válasz!
2013. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fürdőszobába inkább egy művirágot helyezz el, mert a dracénád (Dracaena sanderiana a szerencsebambusz "lánykori" neve)sajnos csak szenvedni fog, ha nincs fény neki. Természetesen próbálkozhatsz vele folyamatosan, de előbb-utóbb megunod, és kivágod a francba, pedig a szobában biztos, hogy már kész dzsungelt nevelhettél volna belőle :)
2013. ápr. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kell neki időnként fény,mint minden növénynek.
2013. ápr. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni egy kis fogyasztású LED lámpát napi 12 órás üzemeltetéssel.
2014. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!