Kezdőoldal » Otthon » Kert » Citromfaág gyökezeztetésének...

Citromfaág gyökezeztetésének üvegház? (többi lent)

Figyelt kérdés
Kaptam citromfaágat. Elültettem. Leszedtem a leveleket, és a felső két levélpárt félbevágtam. A kérdésem pedig a következő. Azt olvastam, hogy félbevágott müanyagpalackból lehet üvegházat készíteni nekik. Meg befőttes üvegből. De nem kell levegőt kapnija? Mert ugye ha ráteszem az üveget... Én müanyag flakont vágtam el. De vágjak rá lyukakat, vagy ne?

#citrom #citromfa #citromfaág
2013. ápr. 25. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:
Nyugodtan csináld úgy, ahogy le van írva, illetve Te is leírtad, - így kell dugványozni. Ha nagyon bepárásodik, egy-egy támasztékkal emeld meg, hogy szellőzzön (pl. egy-egy parafadugó vagy bármi, de kell a pára. A hajtás érettségétől függően 3-4 hét minimum kell neki, de sok növénynek 6 hét is kell, hogy meginduljon a gyökérképződés. Ha látsz friss hajtásokat, az nem azt jelenti, hogy gyökeres, a szárban lévő tápanyagot használja még fel a növény, úgyhogy ne húzkodd, hogy mi van vele. Legbiztosabb jele, hogy meggyökeresedett, ha a cserép vízkivezető nyílásán megjelentek az új gyökerek. Türelem, türelem, és saját citromfád lesz.
2013. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!