Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mitől melegedhet a kerti...

Mitől melegedhet a kerti szivattyúm?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy azért mert a teljesítménye túl nagy? Colos az átmérője, a kertet locsolnám vele, de le van szűkítve a colos 3/4-re, majd fél colosra! Kb fél óráig megy, de még egyszer sem állt meg mert szoktam nézni hogy melegszik e a motor és amikor már nem bírja a kezem a hőt akkor lekapcsolom, 1 db szórófej megy róla a papírjai szerint 4-et lehet rákötni, sejtem hogy ez a baj de kíváncsi lennék ki mit mondd ezzel kapcsolatban! Köszi

2013. ápr. 25. 17:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Először is nézzed meg,könnyen forog e.A szükités az nem okozhat ilyen gondot.Meg van e megfelelő áram feszültség.


A bekötési pontok nem e lazák,a motor betápnál is .

Ha zárlatos lenne,már lenyomta volna a biztit

Az a pontot is meg kell nézni,ahonnan az áramot kapja

Laza kötések okozhatnak ilyen gondot .

2013. ápr. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem pont azzal riogattak, hogyha a colos csövet leszűkítem 3/4-esre, akkor hazavágja a szivattyút. Én még olyan szivattyút nem láttam kútba amit ne locsolásra vagy más szűkített dologra ne használnának. Hogy sikerült összekötni a colost a 3/4-el, kaptál hozzá szűkítő csatlakozót vagy rámelegítetted a szivattyú csonkra? Előbbi érdekelne, mert nem kaptam olyat.
2013. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
50 méteres a szállító magassága, nem mértem le centivel de lehet hogy több mint 50 méter ahol locsolnák, esetleg az okozhatja a melegedést? kb 20 méter colos slagom van azzal ment kb fél órát, és nem melegedett túl, túlmelegedésen azt értem hogy meg tudtam fogni az oldalát gond nélkül a motornak, amúgy lekapcsol van benne védelem, szinte új, tavaly volt először használva! A márkája TIP!
2013. ápr. 25. 21:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Most úgy van összerakva az egész hogy a szivattyúból a nyomó ágon jön a colos kb 20 méter, utána jön a 3/4-es szűkítővel, utána pedig a fél colos ami szerintem a legnagyobb baj az egészbe, 2 szórófej van rárakva ma raktam össze, de így is melegszik egy T elosztóval, de ahol össze van toldva ott bizony ereszti kifele a vizet, a dobozán rajta van 4 szórófejet lehet rátenni egyszerre, 5 bar nyomást tud 1400 wattos 2800 a fordulata!
2013. ápr. 25. 21:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudom már! Most hogy írtad hogy TIP szivattyú.Ezek bizony nagyon szeretnek melegedni meg leégni,de dolgozni azt nem.Ami rá van írkálva azt osszad hárommal.Kiskínai kispórolja belőle a tíz deka rezet,aztán melegszik akkor is ha semmit se csinál,fűteni jó vele de locsolni nem,mert valóban megeszi az 1400 wattot,de ennek jó ha harmada a leadott teljesítmény (én mértem).Víz nélkül üresjáratban többet fogyaszt mint egy jó szivattyú teljes terhelésen.Az emelési magasság pedig nem azt jelenti hogy te ötven méterrel odébb akarsz locsolni,hanem ötven méter magasra tudná felnyomni a vizet,bár ez egy TIP szivattyú esetében viccnek is csak közepes.
2013. ápr. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Èn mèg tavaly vettem, netrol, praktikertol, szerintetek lehet hogy beszamitjak egy masik markaju szivattyuba, garancias bar tudom ez nem azt jelenti hogy visszavegyek vagy valami! Van egy masik marka amit utolag megtudtam hogy az jo, megbizhato, elpumps allitolag magyar marka, az vajon melegedne?
2013. ápr. 26. 07:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem fogják beszámítani sehol,max a MÉH-ben.Olcsón nem kapsz jó szivattyút ami tartós is.A legolcsóbb jó szivattyú újan 23-24 ezerbe kerül,úgyhívják hogy Kama és cirill betűk vannak rajta,tehát nem kína meg nem magyar-kínai.
2013. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a melegedéssel az a baj, hogy a tekercsek belül még melegebbek és a nagy hőtöl menetzárlatos lesz, ami miatt mindig gyorsabban melegszig, aztán a végén leég, mert a zárlatos hurkok termelik a belső meleget és tönkreteszik a szigetelést
2013. ápr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A kama szivattyú az miért nem melegedik ha nem melegedik túl? Másképp van felépítve vagy valami? Akkor ezek szerint az lenne a normális dolog hogyha akarnám 1 szórófejjel üzemeltetni gond nélkül melegedés nélkül akkor megtehessem? Vagyis nem törvényszerű hogy ez miatt melegedjen? De amikor colos csövön ment szűkítés, szórófej nélkül csak úgy akkor nem melegedett túl az üzemi hőmérsékleten, árasszak vele vagy mit? Ha a 3/4 colosra azt mondták hogy hazavágja a szivattyút akkor a fél colos? Sokkal kissebb az átmérője mint a colosnak, mondták hogy nem szabad nagyon leszűkíteni, de mi számít szűkítésnek? Ha mondjuk megy coloson és átalakítóval kb az utolsó 2 méteren megy 3/4-esen és a végén a szórófej szűkíti meg ez? ; vagy ha kb 20 méteren félcolos csövön kényszerítem neki átpréselni a vizet? Vagy velem van a baj vagy a szivattyúval vagy mind kettővel de ez is 20000 ft volt!
2013. ápr. 26. 19:14
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy olyan szivattyúra amire 50 méter emelési magasság van írva nem lehet gond a szűkítés.Minél jobban szűkíted,terheled annál jobban erőlködik,annál jobban melegszik majd végül leég.Egyébként amíg a kezed állja a hőt (70-80 celsius)addig általában nincs gond,ez valamennyire természetes.Persze ez függ a tekercs lakkozásának minőségétől is,csak az a baj hogy ezen is spórolnak a gyártás folyamán.Én 70 méter slagon szoktam locsolni Kama-val gond nélkül.És tudod mennyi az emelési magassága? Elárulom 18 méter.
2013. ápr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!