Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi baja az afrikai ibolyámnak?

Mi baja az afrikai ibolyámnak?

Figyelt kérdés

Amikor kaptam akkor is hasonlóan nézett ki, nem volt ennyire elfonnyadva. A rajta lévő bimbók kinyíltak, de nem hozott újakat...Kevés a víz? Lehet kint a teraszon éjjel-nappal? Egyáltalán cserépben elvan?

[link]



2013. ápr. 26. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A kép alapján inkább rohad, túl lett öntözve.


A hideget nem birja, tereszon nem lehet tartani, legfeljebb nyáron, de akkor sem érzi magát jól.

2013. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Lehetséges, mert ahogy aztán itt olvastam két hetente elég lenne öntözni? Én hetente többször is megöntöztem... :/
2013. ápr. 26. 18:52
 3/7 anonim válasza:
és az afrikai ibolya az egyik ritka szobanövény, amely utálja a napot, árnéykos helyre kell tenni....
2013. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na és az hogy mamámnak a kertjében van kiültetve, azzal mi van??Ezt a példányt én is egy kertből kaptam, egy nénitől!
2013. ápr. 28. 11:14
 5/7 A kérdező kommentje:

"Mivel a növény fényigényes, csak egyenletesen, jól megvilágított helyen fejlődik megfelelően. Mivel a növény fényigényes, csak egyenletesen, jól megvilágított helyen fejlődik megfelelően. "

Wikipédia

2013. ápr. 28. 11:28
 6/7 hell-ikon ***** válasza:

No tegyük helyre a dolgokat...:)

A tűző napot nem bírja, akkor megég, árnyékban sem érzi jól magát mert akkor meg elnyurgul.

Szűrt napfényt, avagy félárnyékot kedvel.

A meleget, szárazságot jól tűri és tapasztalatom szerint a kommerszebb fajták igénylik is az olykori "leszárítást" a szép és dús virágzás érdekében.


Leszárítás nálam annyit tesz, hogy gyakorlatilag addig nem öntözöm, míg a levelek kicsit (nagyon) meg nem puhulnak a vízhiánytól. Teljesen véletlen "felfedezés" volt ez nekem anno, hogy egyik nyáron a teraszra kipakolva elfeledkeztem róla. teljesen elpuhultak a levelei mire megöntöztem. Észhez tért, a levelek a felvett víztől megkeményedtek és nem sokára tele lett újra bimbóval amik aztán szépen ki is nyíltak.

2013. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én nekem mindig bent van, a lépcső fordulóban az ablaknál ahol mindig nagyon világos van, de nincs közvetlen tűző nap. De most lehet túl lett öntözve vagy nem tudom, az egész hirtelen elkezdett besárgulni és fonnyadni. Apám meg még rá locsolt amíg nem voltam itthon. :/ Nem tudom mit csináljak vele a szárigatáson kívül..
2013. szept. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!