Kezdőoldal » Otthon » Kert » Lehet erdei vagy illatos...

Kovács Pál kérdése:

Lehet erdei vagy illatos ibolyát (tehát nem afrikai avagy fokföldi ibolyát) szobában vagy akár párkányon termeszteni?

Figyelt kérdés
És ha igen, árulnak hozzá magot? Ha igen, Pécsen hol? Ha szobában is megél, akár télen is virágozhat? És végül hol tudnék utánajárni, hogyan kell gondozni? Bocs a sok kérdésért, elég, ha a fő kérdésemre válaszoltok.
2010. nov. 23. 23:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ládányi "sima" (gondolom erdei) ibolya az erkélyen. Nem emlékszem már, hogy hol szedtem össze, de biztos nem magból van, hozhattam valahonnan egy kis tövet belőle...
2010. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha kiásol egy tövet valahol az árokparton, és odahaza elülteted, úgy elszaporodik, hogy megszabadulni se tudsz tőle. nekünk a kertben van, nem gondozzuk, csak az eső éri, mégis burjánzik. Lakásban, erkélyen gondolom elég, ha rendszeresen öntözöd.
2010. nov. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy erdőből szerezz be egy kis tövet, majd az szaporodik. Fontos, hogy télen "érezzen" egy kis hideget, szóval tedd ki az erkélyre, az állandó meleg és nyár-érzet állandó virágzásra sarkallja, és az 1 éven belül tönkreteszi.
2010. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk, szintén Pécsen (Uránváros), sok ibolya van. Úgy nő mint a gaz. Van kék, meg fehér virágú is. Most még nem sok látszik belőle, majd tavasszal, ha megindul.

Az utcán, a kerítésünk és a járda közötti pár méteres sávban is szokott lenni sok. Onnan nyugodtan vihetsz tövet is. (Az öregasszonyok is mindig ott szedegetik az ibolyát az ablakunk alatt és nem zavartatják magukat.)

Az erdőből úgy tudom, hogy hivatalosan még egy kavicsot sem szabad elvinni.

2011. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!