Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most tavasszal feltört,...

Most tavasszal feltört, felásott földbe érdemes egyáltalán valamit ültetni?

Figyelt kérdés

Két hete felástam a kertben egy kb. 40 négyzetméteres részt. legutoljára ez a rész 3 éve volt utoljára felszántva és rotációs kapával eldolgozva, ekkor vetettem bele utoljára.


Úgy gondoltam, hogy csak jobb, ha van itthon egy kis saját zöldség. A föld eléggé darabos, hiába kapáltam át.

Megpróbáljak valamit vetni bele trágyázással egybekötve, vagy nem éri meg még vele bajlódni és várjak 1 évet?


2013. ápr. 26. 21:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Kapáld meg géppel és ültess bele . Ha van trágya kapáld bele .Nálunk is így van ez.
2013. ápr. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy érdemes! Használd ki a lehetőséget. Palántázhatsz paradicsomot, zellert, paprikát, sárga és görögdinnyét, akár salátát is, amit kapsz a piacon. Vethetsz csemegekukoricát, zöld-vagy szárazbabot, őszi káposztát, karalábét, tököt, cukkinit, patisszont, sütőtököt. Még a krumpli ültetéssel sem vagy elmaradva, ha saját újkrumplit szeretnél fogyasztani. A borsónak már meleg van, azzal ne foglalkozz, és a sárgarépából is már csak a rövid tenyészidejűt válaszd. Petrezselyemből a cserepes levélpetrezselymet is kiültetheted.
2013. ápr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 hell-ikon ***** válasza:

Gereblyézd át, mindjárt jobb lesz...;) (Jobb lett volna rögtön ásás után, mert amint kiszáradnak a hantok, utána már baromi nehéz.


Nekem is volt egy olyan kis területem ami még soha sem volt feltörve egészen most csütörtökig.

Átgereblyéztem finom apró göröngyös lett a felszín, bármit vethetek, ültethetek bele.

Dáliák kerülnek majd oda.

2013. ápr. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Hogyne lenne érdemes, pihentetett területen tudsz veteményezni.

2013. ápr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!