Kezdőoldal » Otthon » Kert » Paradicsompalánta vásárlásnál...

Paradicsompalánta vásárlásnál mit néztek?

Figyelt kérdés

Mármint akik már jártasak a paradicsom sikereiben, és tudják az okot is hogy miért.

Hossza? Színe? A palánta alkata?


Kíváncsi lennék. El kellene itt beszélgetni...

Itt ülök és várom a válaszokat!



2013. ápr. 27. 21:47
 1/7 A kérdező kommentje:

Én a következő elveket nézem, ha van ellenvetés, akkor indokoljátok, kérlek!

- Ne legyen világos a palánta

- Minél több legyen a nóduszok száma

- Tömzsi, de ugyanakkor hosszú legyen


(?)-Sötétzöld<->Világoszöld (?)

Na ez kérdés

2013. ápr. 27. 22:01
 2/7 anonim ***** válasza:
A fajták adottságai már palánta korban is megjelennek. Egy törpe példány nem nő 50 centi fölé, de egy fa akár 180 centi is lehet. Ezért ehhez képest kell nézni. A szára legyen minél vastagabb és már legyen rajta néhány virág 100 Ft/db-ért. Ne legyenek túl közel a levélszárak, mert az satnya de túl távol se, mert az felnyurgult és gyenge. A satnya legalább a szárazságot jobban fogja bírni. Palántánál nálam mindig az aranyközépút a frankó. 20 centi alattit nem veszek, mert azt ha most elvetem a magját 1 hónap múlva már akkora lesz. Fél méter feletti növénynél meg már kicsi a tejfölös pohár tápkockának. Fura, de a legjobb termésem eddig a spontán, a földből kikelt palántákkal értem el, mivel nyár végéig rendesen beértek és rengeteg befőzni való áru lett. A helyben kikelt mindig jobban tud alkalmazkodni a zord körülményekhez mint egy edzett üvegházi.
2013. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A színét a talaj összetétele adja. A paradicsom szereti a sok nitrogént, attól lesz szép zöld. Ha az alsó levelek sárgák az azért van, mert túl közel nevelkedtek - fényhiány.
2013. ápr. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Viszont azt is olvastam, hogy a virágját le kell csípni még palántázáskor. Teljesen összezavar a sok információ, néha ténylegesen 180 fokosan ellentmondó információ...

2013. ápr. 27. 22:14
 5/7 A kérdező kommentje:

meg is találtam ahol ezt írja.

Idézem:

""

Ha már virágzik kiültetéskor, a virágokat csípd le. (Ha sajnálod, legalább a felét!) De ne sajnáld, mert így az erejét a begyökeresedésre, a fejlődésre fogja fordítani, nem a termés kiérlelésére, amitől egy ilyen palánta akár el is pusztulhat. Ha korán akarsz paradicsomot, és később sokat, negyedén hagyd meg a virágot, a többiről csípd le. Később szembetűnő lesz a különbség a két bokor közt.

2013. ápr. 27. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Jól van az írva, én ugyan magam nevelem a palántákat, de én is leszedem a virágokat, mikor kipalántázom őket.

Amikor a gyökérre gyúrás ideje van, ne a virágok kinevelése legyen a feladata, hanem szokja az új helyét stb. Kicsit sarkosan, de ez a lényeg. Természetesen, amikor optimális minden - most pl. jó idő van, nincs hőmérséklet miatti visszaesés - rendesen edzettek is a palánták, vagyis napégés sem lesz, szép nagy a földlabdájuk, akkor ennyire nem fontos, hogy a virágokat lecsípjed.

2013. ápr. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Sziasztok! A paradicsom és paprika palántákat a tövénél öntözzem, vagy lehet szórófejes spricnivel is? köszi
2013. máj. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!