Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Budapesti panel lakás vásárlás...

Budapesti panel lakás vásárlásnál mire figyeljek oda? Milyen kérdéseket tegyek fel?

Figyelt kérdés
Adnátok még ötleteket? most megyünk lakást nézni, van már 3 kiszemelt.
2013. jan. 24. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Újépítésűt ne vegyetek, mert nagyon szar a minőségük, azokból kispórolták az anyagot, 1-2 éven belül már jönnek elő a problémák, beázás stb.

Nézd meg jól a környéket, meg ha valahogy sikerül, azt is, hogy milyen a szomszédság. Ne legyen a közelben iskola (egész nap vonyító gyerekek), villamos (éjjel is csörömpöl) és hasonlók. Maga a lakás mennyire van felújítva (ha pl. ócska nyílászárók vannak, akkor a fűtés nem lesz hatékony, cserélheted le többszázezerért). Mennyi a közös költség, milyen jellegű a fűtés, stb.

2013. jan. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De jó nektek. Én úgy szeretek lakásvadászatra menni :)

n e be a hideg.

Szerintem az egyik legfontosabb, hogy az ablakokat nézzétek meg, hogy nem jön-e a hideg. Persze ha úgyis felújítjátok akkor ez lényegtelen. :) Bejárati ajtó állapotát is lehet érdemes lenne szemügyre venni jobban.

Én rákérdeznék a közös költségre, számlákra, szomszédokra.

2013. jan. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elnézést a gépelési hibákért.
2013. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod.

igen az ilyen forgalmas helyeket kerüljük mindenképp!

használt, távfűtéses, két szobás lakást szeretnénk.

most egy olyat megyünk megnézni amit szigeteltek, panelprogramos. állítólag olcsóbb a lett így a fűtése. A közüzemi számlákat mindenképp látni szeretnénk.

2013. jan. 24. 15:28
 5/7 A kérdező kommentje:
a szomszédhoz akkor csöngessek be, vagy hogy kérdezzem ki? menjünk vissza később?
2013. jan. 24. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
A panelprogramos lakás jó! Én albérletben laktam egy friss panelprogramos lakásban, távfűtés volt, a radiátorokon egyedi mérőkkel. A radiátorokon sohasem tekertük fel a fűtést, egész télen a hópihén állt, mert nem volt rá szükség, anélkül is elég meleg volt. Pedig én laktam a nagyszobában, ablak+erkélyajtós.
2013. jan. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" megyünk megnézni amit szigeteltek, panelprogramos. állítólag olcsóbb a lett így a fűtése."


Az lehet,hogy olcsóbb lett.Viszont mennyivel emelkedett a közös költség,ha még nincs kifizetve a szigetelés ára.

Nem árt megtudni.

2013. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!