Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen talajtakaró növényt...

Milyen talajtakaró növényt javasolnátok egy kiskertbe, ami biztosan elnyomja a gyomokat, ami nem magas, ami gyorsan benövi-belakja a területet?

Figyelt kérdés

Egy ~40 m2-es kis előkertet szeretnék beültetni ilyen gyorsan növő, nem magas talajtakaró növénnyel, növényekkel.

Ideális esetben jó lenne, ha örökzöld növényt tudnátok javasolni.


Jelenleg néhány kisebb bokros virág (rózsa) van a területen.


Leginkább azért szeretném, hogy ne kelljen gyomlálni a területet, mert nehéz megközelíteni, ugyanakkor ez látszik az utcáról leginkább.


Szóval azt szeretném, ha szép is lenne, és kevés munkával fenn lehetne tartani a gondozottságát is.


Nagyon örülnék, ha olyanok is válaszolnának akiknek saját hasonló tapasztalataik vannak ilyen növényekkel és megoldásokkal kapcsolatban. Köszönöm.



#talajtakaró növények #talajtakaró örökzöldek #gyorsan növő talajtakarók #kúszó növények #kúszó örökzöldek
2013. máj. 1. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Egy helyen láttam: olyan apró reszelék-formájú fakéreg kinézetű akármivel voltak a rózsák közötti részek beszórva. Állítólag lehet már kapni, árulják facsemete-lerakatokban, hasonló helyeken.


Máshol a szamóca (=földieper) leendő helyét borították be fekete fóliával, mert azon keresztül a gyom nem kap sem vizet, sem napfényt, így nem tud kihajtani. Ahova a földieper-palántát akarták ültetni, ott vágtak rajta egy kis lyukat.

Persze hogy ez egy virágos kertben hogyan mutatna, azt nem nagyon tudom elképzelni.

2013. máj. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Háát, szerintem ez a fekete fólia virágoskertbe elég randa. A környékünkön van, aki ilyennel próbálkozik.


Kérdező: Nálunk van a kertben többféle talajtakaró. Amit én javasolnék: borostyán van a vinca félék (pl vinca minor), ez tavasszal virágzik is fehér vagy lila, van sima zöld levelű meg csíkos is.

[link]

2013. máj. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fekete fóliát virágos-kertbe én sem ajánlottam, csak megemlítettem, hogy szamóca (földieper) alá szokták letenni, de virágos kertbe én sem raknám.
2013. máj. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

A fóliát (a szőtt változatot) jelenleg is használjuk a kertben, de nem ilyen céllal.


A kiskertbe mindenképp valamilyen alacsony, nagyon gyorsan növő, nem nagyon igényes és mégis szép, és ideális esetben örökzöld kúszó-talajtakaró növényt vagy növényeket szeretnénk tenni.

Olyat, ami jól és hamar elnyomja a gyomokat.


Nekünk ez a ház nyugati, északnyugati oldalán van. Ugyan délután azért bőven éri napsütés, de már nem annyira erős mint a délelőtti órák napozása.


A locsolás nem jelentene gondot, ha a növények igénylik, de a folyamatos gyomtalanítás és a gyomok kihordása a kiskertből..., a viszonylag nehéz megközelíthetősége miatt nagyon problémás... és szeretnénk megúszni.


Köszönöm, ha tudtok még javasolni növényeket, megoldásokat.

2013. máj. 1. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán a borostyán
2013. máj. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 hell-ikon ***** válasza:
Örökzöld tatárvirág, esetleg...(?)
2013. máj. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a javaslatokat.

Mindenkinek ment a kis zöld pipa.

2013. máj. 3. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!