Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a méhek ellen? (lent)

Mit tegyek a méhek ellen? (lent)

Figyelt kérdés

Szóval az a gondom,h. a kertben ástak/fúrtak maguknak egy üreget és ott élnek!:S Már megfigyeltem öket,h.reggel kibújnak belöle és egész nap ott köröznek..

Kb.20-25 méhéről van szó:(

De nincs a kertben semmi érdemleges,csak fű!!Se virágok se bokrok, se fák!!Mit csináljak velük? Nem szertném ha a kilányomat megcsípnék,mert alergiás rá.:(Bár nem engedem oda a közelükbe, és általában én is kint vagyok vele!!Kérlek aki tud vmi hasznos tippet irjon!!kösziiii


2009. szept. 28. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi lennék. Nálunk a gyerekszoba ablaka fölött vannak (voltak?), pár hete 15.000 Ft-ért írotta őket egy szakember. De egy-kettő még mindig szédeleg itt:(
2009. szept. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Ki kell égetni.Erről bővebben neten olvashatsz,de mi mindig ezzel a módszerellel csináljuk.Vagy már lehet a boltban venni ilyen dolgokra kitalált szereket.

2009. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%
nem kell semmi érdekes... üvegbe szörp vagy méz vagy sör, kivágni egy kis lyukat, a méh bemegy, de nem jön ki...
2009. szept. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!:)

Az az üveges verzió nagyon tetszik,megyek és megpróbálkozom elöször ezzel....

2009. szept. 29. 09:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Na igen, gyerek mellett az a pár méhecske se szerencsés! Nálunk lódarazsak voltak, tűzoltók irtották ki őket! De idén visszajöttek, következő tavasszal ismét jelenteni kell.
2009. szept. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolsótól hadd kérdezzem meg, ti hol laktok? Mert mi Érden és tavaly elárasztották a garázsunk padlását a darazsak (3 db, kb.emberi fejnyi, plusz 8-10 db, ökölnyi-2ökölnyi fészek, szóval tényleg több ezer egyedről beszélünk) és hiába kértük a tűzoltók segítségét, nem jöttek, csak 1 méhész telefonszámát adták meg. Pedig a tv-ben is azt mondták, fordulhatunk ilyen esetben a tűzoltókhoz, hiszen ennyi darázs már életveszélyes.

Végül egy vagány (vagy inkább vakmerő) barátunk multiknál kapható darázsirtó sprayvel (7 flakonnal!)lefújta őket egy este. Idén nyáron sokkal kevesebben voltak, de még így is féltünk.

2009. okt. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
én is érden lakom és még idén nem találkoztam csak 1-2 darázzsal
2009. okt. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szívesen adunk néhány százat/ezret, ha hiányzik :=)

Tegnap esti, szintén érdi vagyok. Viccet félretéve, hála a 7 flakonnyi darázsirtónak, idén nálunk is megcsappant a számuk, de még így is túl sokan vannak.

2009. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Robotur válasza:
Amiről beszéltek azok nem méhek, DARAZSAK! A méhek nem fúrnak a talajba üreget! Nem raknak 20-25 tenyérnyi fészket! a méhek rajzáskor amikor valahová letelepednek egymásba csimpaszkodva lógnak mint egy hatalmas szakál . Több ezren vannak, és nem 20-25 db ezek darazsak !
2012. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Czakó Lajos ***** válasza:
55%
AMIKOR EGY TANYA VILÁGBA MENTEM A GYERMEKEIMMEL EGY HETES TURÁRA TÖBB EZER DARÁZSFÉSZEKKEL VOLT DOLGUNK. MEGFOGTAM 10-15 DB MŰANYAG FLAKONT ÉS KÖRBE LUKASZTGATTAM A CIGARETTÁMMAL. ÖNTÖTTEM BELE DINNYELEVET HOGY PONT A LUKAKIG ÉRT EBBE TETTEM MOSÓPORT AMI NA LEGFONTOSABB. KÉT HÁROM NAP MULVA ÚGY KELLETT KERESGÉLNI A DARAZSAKAT MERT SEHOL NEM LEHETETT TALÁLNI :)
2014. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!