Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen szűrőt érdemes venni...

ASOT kérdése:

Milyen szűrőt érdemes venni kerti tóba algátlanításra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám, hogy elkezdett kicsit algásodni a kerti tavam. Van benne egy szivattyú ami megforgatja a vizet de ez nem szűri át az algát. Szóval nem is tisztítja a vizet.


Milyen szűrőt érdemes vennem ami nem drága és megszünteti?

(2 hónapja van kerti tavam)



2013. máj. 4. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
UV, de ne kínait, könyörgöm. Az olcsó, de jövőre vehetsz egy másikat. A jobbakban csak a fénycsövet kell cserélgetni évente.
2013. máj. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ilyesmi jó?

[link]

2013. máj. 4. 18:33
 3/12 A kérdező kommentje:
vagy inkább ezt éri meg? [link]
2013. máj. 4. 18:36
 4/12 dirtboy ***** válasza:

semmilyent nem érdemes szerintem,nekem nincs szűrőm mégis ha minden oké akkor szépen letisztul a víz.

sok növény kell aztán ők megoldják.

még most nekem is algás kicsit mint minden tavasszal de nem sokára ki tisztul.


egyébként uvc lámpás szűrőt vegyél,az első linkedben szereplő ha jól tudom csak öli az algát de nem szűri ki.

esetleg készíts egy házi szűrőt,Botondéknál a koifarmon tudsz venni hozzá szűrő anyagokat.

2013. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Még nagyon kicsik a növények biztos az is lehet baj. De köszönöm a válaszaitokat, majd beruházok egyre ha nem javul a helyzet.
2013. máj. 5. 11:49
 6/12 dirtboy ***** válasza:

hová valósi vagy?

gondolom te is borsod megyei, mályi közelében lakhatsz,ha érdekel tudok ajánlani jó vízinövény lelő helyeket.

boltban venni elég húzós egy tő vízi tök is 1000ft pár kilométerre egy rejtett helyen tőlem meg vízi tök erdő van.

békatutaj,sulyom,vízi hídőr,nyílfű,érdes tócsagaz,mocsári csetkáka,káka,gyékény,mocsári nőszirom,békalencse, minden mi szem szájnak ingere innen a közelből szereztem be.

trópusi növényt pedig az ónodi vásárban érdemes venni,vízi saláta 100ft vízi jácint 150-200ft ért szokott lenni.

hal kaját is érdemes venni ott.

vegyes halkaja 5kiló volt 4500ft.

2013. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Pest megyei vagyok. Szóval az kicsit távol esik, de majd rendelek még növényeket.
2013. máj. 5. 15:59
 8/12 dirtboy ***** válasza:

akkor kerti tavas index fórumot ajánlom valamint a koisat is.

sok segítő kész ember van rajtuk és szoktak növényeket is cserélgetni,túlszaporulat adni egymásnak,sokszor ingyen és bérmentve.

akár békákat stbket is szoktak ott kérni egymástól.

2013. máj. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Micsoda érdekes kérdés ez. Na itt is vagyok.
2013. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én ilyen kérdéseket szoktam feltenni :)

persze összesen 2 ilyesmi kérdésem van.


Na akkro most már nem tudsz írni??

2013. aug. 20. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!