Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ki lehet tenni a kertbe...

Ki lehet tenni a kertbe nyárra a szokásos szobanövényeket (fikusz, filodendron, agave, zamioculcas)?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 08:46
 1/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én minden évben kiteszem őket. A fikuszom a konyhában mindig csak "szomorkodik", de nyár végére vidámabb lesz.

Arra figyelj, hogy nagyjából szélvédett, ne túl napos helyen parkoljanak.


Remélem, segítettem.

2013. máj. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a válaszod. Sajnos az én növényeim sincsenek elemükben itt a szobában, a fikuszom összesen nőtt 10 centit 2 év alatt, miközben máshol ezekből 2 métereset is láttam. Egészségesek, csak éppen szinte vegetálnak. Megpróbálom kitenni őket, hátha jó tesz nekik a több napfény. Furcsa, mert világos helyen vannak, megpróbálom átültetni őket még nagyobb cserépbe, és lecserélem a földjüket is. Az biztos segít majd.

2013. máj. 13. 10:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Mehetnek a szabadba .Persze ne a tűző napra .
2013. máj. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első héten árnyékba, onnantól félárnyékba. Az agave mehet naposabb helyre is, de az sem azonnal, hanem 1-2 hét edzés után.
2013. máj. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a földeket és cserepeket már lecseréltem, most kitettem őket árnyékosabb helyre.
2013. máj. 15. 08:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindent ki lehet tenni, csak megfelelő fényviszonyok közé. Emiatt a fényigényüknak alaposan utána kell keresni az interneten. Előbb biztosan félárnyékba kell tenni (korábbi válaszadó helyesen írta) őket, hogy szokják a szobainál jóval erősebb fényt. 2-3 hét urán az agave-t direkt napra lehet tenni. A fikusznak tisztázni kell a pontos faji mibenlétét, az elastica, australis stb. jól bírja a tűző napot (bőséges öntözés mellett). Tudtommal a Zamioculcas az árnyékot szereti, hasonlóan a filodendronhoz. A kertben figyelni kell a növényeket, hogy a természetes flórán élő rovarok ne okozzanak bennük kárt. A tripszek pl. az orchideák levelén ronda fekete foltokat csinálnak, a meztelen csigák meg rágnak.
2013. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!