Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dracéna visszavágása?

Dracéna visszavágása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olvastam, hogy ha a dracénát visszavágjuk, elágazó növényünk lehet. A kérdésem az lenne, hogy hol kell visszavágni, illetve mikor érdemes sort keríteni rá? Mennyiben változnak ilyenkor az igényei, illetve mennyire kockázatos? Válaszaitokat előre is köszönöm!

2013. máj. 14. 10:55
 1/3 Rózsa Noémi válasza:

A sárkányfa kedvező körülmények között a kétméteres magasságot is eléri. Ha kinőtte a lakást, vissza lehet vágni a kívánt méretre. A metszési felület alatt ki fog hajtani.


Szaporítása:

A sárkányfa leveles csúcsrésze jól felhasználható szaporításhoz is. Ez pár levéllel levágva (ezeket arasznyi méretűre is darabolhatjuk) és vízbe téve vagy nyirkos homokba, még inkább homok és rostos tőzeg egyenlő arányú keverékébe eldugványozva, előbb vagy utóbb meggyökeresedik, ugyanakkor a törzsdugvány is jól használható szaporításhoz. Gyökeresen 8-10 cm átmérőjű cserépbe ültethetők be homokkal kiegészített lombföld és rostos tőzeg közel egyenlő arányú keverékébe, még inkább a Florasca A vagy B típusföldbe, amely majd az átültetéshez is megfelelő lesz.


EZT A NETRŐL SZEDTEM.

2013. máj. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ezt már olvastam, csak az nincs benne, hogy a szárát hol érdemes elvágni. Már sikerült megoldanom a problémát, úgy 5 centivel a levelek alatt elvágtam őket, majd viasszal lezártam a sebet, ki ne száradjon a tő, a levágott részek pedig már vízben pihennek, én pedig izgatottan várom, hogy mi lesz az eredmény! Azért köszönöm a válaszodat!
2013. máj. 18. 14:29
 3/3 AngelD válasza:
Tudom hogy ez már nagyon régi poszt, de hátha.... Sikerült vajon a vízben való gyökereztetés? Katam egy kis sárkányfát de sajnos túl lett öntözve, így elkezdett rohadbi a törzse. Megpróbálnám megmenteni úgy, hogy levágom a tetejéről az ép részt, csak a gyökereztetés nem tiszta. Vízben kell-e (a vizet ugye nem szereti) vagy csak dugjam el a földbe?
2017. szept. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!