Kezdőoldal » Otthon » Kert » A Vénusz légycsapóm miért nem...

Elektromann kérdése:

A Vénusz légycsapóm miért nem emészti meg a bogarat?

Figyelt kérdés
Nem rég rendeltem egy légycsapót, mert a régi tönkrement. Adtam neki egy élő pókot, hogy kezdjen el fejlődni. Eleinte úgy tűnt, minden normális, de kb 1 hét után kinyílt a levele, és a pók beledögölve ugyan úgy van ott, mit ahogy belevezettem (nem emésztette meg). A levél úgy nyílt ki, mint ahogy a préseléskor deformálódott. Ma egy málikba egy bogár mászott bele, és nem csukódott össze. Megpróbáltam mesterségesen összezárni a levelét, de a 3-nál többszöri érintés ellenére sem csukódott össze. Tudja valaki, mi lehet a problémája?

2013. máj. 14. 20:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne erőszakold meg! Komolyan. Amikor "éhes" lesz, akkor magához fogja vonzani az illatával a vacsoráját.
2013. máj. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek a növényeknek csak az eredeti élőhelyükön van szükségük arra, hogy rovarokat fogjanak! A cserépben dús földben nevelt növényeknek nincs szükségük ilyesmire!


"A csapdákat feleslegesen ne ingereljük (ugyanis 2-5 összecsukódás után a csapda működésképtelenné válik, leszárad), és ne etessük a növényt. (Pláne ne adjunk neki párizsit, szalámit, sonkát és egyéb "nyalánkságokat"! A felvágottakban található adalékok és tartósítószerek károsíthatják a növényt). Ha nem jut rovarhoz hosszabb ideig, akkor sem lesz semmi baja. Csak akkor tápláljuk mesterségesen a növényt, ha másképp nem jut táplálékhoz. Ha nem tudjuk megállni az "etetését" akkor legalább arra figyeljünk, hogy mit adunk neki. A legeslegjobb a még életben lévő légy (nem véletlenül vénusz légycsapója a neve), de igazából mindegy milyen rovart adunk neki, megeszik szinte mindent (egyes rafináltabb bogarak akár ki is rághatják magukat). Érdemes a csapó méretének 1/3-adát kitevő bogarat adni neki. Nyugalmi időszakban egyáltalán nem szabad etetni. Ha egy csapó elfog egy legyet, akkor az akár hetekig is emésztheti. Miután újra kinyílik csipesszel óvatosan ki kell szedni a szájából a maradékot, figyeljünk arra, hogy ne ingereljük közben a csapót, nehogy újra becsukódjon."


[link]

2013. máj. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A növényemnek rostos savanyú tőzege van, ami nem dús a tápanyagokban...

A növényem ezen kívül a szobámban van, mert az előzővel úgy jártam, hogy ki raktam az udvarra, és tönkre ment, pedig este nem volt hideg, és vize is volt elég. Most először szaporítani próbálom, mert hallottam, hogy a levél leszúrásával is szaporítható, hogy jobban megismerjem a növényt, mert a leírásokból nem sokra megyek.


Honnan tudhatom, hogy mikor adhatok a növényemnek bogarat?

2013. máj. 15. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!