Kezdőoldal » Otthon » Kert » Csigák lepték el a kertemet,...

Csigák lepték el a kertemet, hogyan szabadulhatnék meg vegyszer nélkül tőlük?

Figyelt kérdés
A kertbe nagyon sok a csiga,hazas csiga nem kopasz,gusztustalanok es nagyok ,mindent megmasznak ,a foldiepret leragjak,a szollot,a viragokat ,most meg amit talalnak,vettem granult formajju szert,amelyik ramaszott az elpusztult ,de a tobbi nem ,es nem is vagyok hive a vegyszerezesnek ,inkabb valami hazi bio dolog erdekelne!A szomszed telek evek ota elhagyatott volt,es ott szaporodtak el .Most azt megvettuk , kitakaritottuk es igy mind az evek ota rendezett kertunket leptek el!Eskuszom aki csigat tenyeszt annak nincs ilyen sok!volt aki azt mondta sozzam oket,eleg nagy a terulet ,most vegyek 20 kg sot az segit!es a gyumolcsfaknak meg mas novenyeknek az nem art?
2007. szept. 18. 23:50
 1/8 anonim válasza:
66%
érdeklődj utánna ,hogy hol lehet eladni mert érdemes összegyűjteni
2007. szept. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hallottam, hogy az hasznos lehet, ha egy sörrel félig töltött sörösüveget leásol a földbe úgy, hogy csak a szája legyen ki a föld fölött. Ebbe belemászik a csiga, mert szereti a sör illatát, és belefullad. Javaslom, hogy először csak eggyel próbáld ki, és ha hatásos, több üveget is elhelyezhetsz a kertben.
2007. szept. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A növényt amit szeretnél megvédeni, körbe kell keríteni rézzel, ezt a csigák nagy ívben elkerülik, mivel a növény törzsén csúsznának fel, de a rézre nem mennek rá. A másik variáció a só, a só szétbomlassza a csigákat, de viszont ahova a sót szórod ott lehet nem fog növény nőni.
2007. szept. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én egy zárt vödörbe szedtem össze,és elvittük olyan helyre ahol nem okoznak gondot -erdő széle-patak part.Igaz több időbe telik,de nem pusztítottam és ha kora tavasszal elkezded,egyszer csak elfogynak.Arra a részre ahonnan sok jön,lehet védőkerítést készíteni.Aluminium lemezt meghajlítani és úgy lerakni a földbe,hogy a hajlított része kifelele álljon.Ha fölmászik rá leessen. Ezt csak olvastam,de ki nem próbáltam.Nekem bevált hogy összeszedtük.
2007. szept. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valaki sozast javasolt,en nem ajanlanam mert tonkre teszi a kert talajat es evekbe telhet amig az eso kimossa a foldbol.A sôr jo megoldas,de ha nagy a kert es sok a csiga akkor koltseges.

Nagyon jol bevalt modszer aprora torni a tojasok hejat es szetszorni a csigak utvonalan,ha sok a csiga akkor oda szorjuk amit megakarunk vedeni a tamadasuktol.(A tojas heja ratapad a testukre es nem tudnak tole megszabadulni, ezert elkerulik)

2007. szept. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nekem azt javasolták.hogy szórjak hamut a kertben és szórtam is és be vállt azóta nincsennek csigák .Próbálld meg lehet ,hogy neked is bevállik.
2007. okt. 24. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A hamús módszer nekem is bevált.
2008. márc. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Sózd le
2016. júl. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!