Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit lehetne tenni? A szomszéd...

Mit lehetne tenni? A szomszéd hosszú évek után rászánta magát, hogy megcsinálj a saját kerítését. Folyt lent

Figyelt kérdés
Ezt viszont úgy oldotta meg, hogy azon az oldalon, ahol a miénkkel érintkezik, nemes egyszerűséggel belefúrt a mi betonkerítésünkbe, így rögzítette a vezérdrótjait. Ezt csak ma vettük észre. Nem kellett volna bennünket megkérdeznie, hogy belefúrhat-e. Az igaz, hogy az ő feléről tette, d azt akkor is mi húztuk fel.
2009. okt. 3. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Habár nem teljesen értem, hogy mit csinál (párhuzamosan 2 kerités lesz egymás melett?), mindenféleképpen egyeztetnie kellett volna mielőtt hozzányúl a ti keritésetekhez. Megegyezés alapján azután tegye, amit tennie kell, de hogy szó nélkül...

Mindenféleképpen kérdőre vonnám, ki tudja mit nem tervez még?

2009. okt. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem párhuzamosan, hanem az udvarunk végében van az ő telke, a miénk ún. nyeles telek. Vagyis az udvarunk kerítése az ő telkének az egyik oldalával közös, és a rá merőleges kerítést csinálta meg, úgy, hogy a vezérdrótjait a mi kerítésünkhöz fogatta (belefúrt a betonba).
2009. okt. 3. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:
értem mit mondasz. és ez miért zavar titeket? mert oké, hogy károsította, de nektek ettől most mi lett rosszabb?
2009. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem az zavar, hogy rosszabb lett, hanem, hogy a megkérdezésünk nélkül megfúrta az általunk felhúzott kerítést. Illett volna rákérdeznie, nem? Ráadásul 1-2 éven belül le akarjuk bontani és egy újat felhúzni a helyére. És gondolom akkor még én leszek a bunkó. Akkor én se szóljak neki, hiszen elvileg én tőle ezt nem is tudom, hogy mit csinált, csak fogjam magam és bontam le a síját kerítésemet, úgy, hogy így az ővének is annyi?
2009. okt. 3. 21:10
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a leírást,nem az egész kerítésetekbe fúrt bele,hanem csak egy oszlopba.Akkor viszont,ha ti új kerítést csináltok,ezt az egy oszlopot meghagyhatjátok,és mellé teszitek az új kerítést.Ezért nem érdemes mérgelődni,és haragba lenni a szomszéddal,függetlenül attól,hogy illett volna megkérdezni benneteket.

Nekem az egyik kertszomszédom vadszőlőt ültetett a kerítés mellé.Minden évben dühöngök,mert nem győzöm levágni az átfutó ágakat.Ha nem vágom le,rátekeredik a közelben levő fákra,vagy éppen kigyökeresedik a földön.Én sem tudok mit kezdeni a szomszéddal.

2009. okt. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem jól értetted, nem oszlop, hanem betonmuglikból felrakott egybefüggő fal!Már egy ideje gondolkotunk rajta, hogy lebontjuk és valami szebbet csinálunk a helyére, úgy 1-2 éven belül. És akkor mi lesz a kedves szomszéd kerítésével? vagy innentől kezdve én már nem is nyúlhatok a saját falamhoz, mert hozzá van rögzítve az övé?

és én nem akarok veszekedni, e úgy illett volna, ha megkérdez, nem?

2009. okt. 4. 06:57
 7/7 anonim ***** válasza:
bontsd csak le nyugodtan! ha rákérdez, akkor nagyon pofátlan. és közöld vele, hogy amit ő csinált sem szép dolog!
2009. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!