Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen csapágy kell az MTD...

Milyen csapágy kell az MTD 790-es fűkasza szöghajtóművébe?

Figyelt kérdés
Már nagyon csapágyasnak hangzik az MTD 790-es fűkaszánknak a szöghajtóműve, mit ajánlotok milyen csapágyakat vegyek hozzá és milyen zsírt tegyek bele?

#fűkasza #csapágy #MTD #szöghajtás #MTD790 #szöghajtómű #szöghajtóműve
2013. máj. 25. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom ott semmilyen csapágy nincs .Ezért zsíró lehetőséget sem tettek rá.Zsirzót ugyan tudnak bele szerelni,de ez ugy van meg gyártva ,amikor ez tönkre megy ,addigra a motor is totálkáros lesz.Mondom ezt tapasztalatból .Nálam a motor hajtókara szakadt szét,talán 30 órai használat után .A hajtókat 4 lemezből van összepréselve .Miután ez egy hobbi gép,igy a jótállás sem vonatkozott rá .Már a szervizben is azt mondták,mit akarok ennyi pénzért,és egy kinai gyármányú motortól .

A leghitványabb gép az összes közül.De ez vonatkozik a többi bármilyen MTD termékre is .Hiába a jót meg kell fizeni,mindig az olcsó a drága .Ahogy engem a gyártó tájékoztatott ez ügyben,ebben grafitos kenőanyag van,

ezért nincs rajt kialakitva kenési lehetőség.

Ők már tudják,előbb megy tönkre a motor,mint ez a része

a fűkaszának .Eladásra készül ,és nem tartós használatra

2013. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Abban tévedni látszol, hogy nincs benne csapágy mert amint ezeken a képeken is látszik, legalább 3 van, 2 görgős, 1 csúszó:


[link]


A minőséghez nem tudok hozzászólni, mert ez az első fűkaszám, ezt is úgy kaptam valakítől. De első látásra úgy tűnik nekem, hogy evente történő zsírzással (a csúszó csapágy miatt) és más alapvető karbantartási előírások betartása mellett, évi 2-3 használat mellett jó néhány évig ki kell bírnia.


Azon én is bosszankodtam, hogy valakinek tényleg autószerelőnek kell lennie, hogy ezt karba tudja tartani ha nem akar évente kifizetni erre pénzt, mert én is csak angol tudásomnak köszönhetem, hogy tune-up és más hasznos infót az internetről összetudtam szedni ebben a témában.


Mivel az igényelt szükséges benzin-levegő keverék aránya változik a fűkasza korával, ha valaki nem viszi szerelőhöz 1-2 évente beállításra, a motor azért is besülhet mert elszegényedik a keverék és a motor nem kap elég kenőanyagot sem. Sorolhatnám a többi problémát, de nem ez volt itt a kérdés.

2013. máj. 26. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!