Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi jobb, kutat fúratni vagy...

Mi jobb, kutat fúratni vagy esővíz gyűjtőt csinálni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 28. 18:16
 1/10 anonim válasza:
Én kutat fúratnék, de attól függ mennyi vízre van egyszerre szükséged. Már csak azért is, mert amennyi eső esik nem biztos, hogy elég lesz. Nekem legalábbis nem lenne elég ennyi virágra, kertre...
2013. máj. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

tény,hogy a kútfuratás drága...de az esővíz gyűjtéssel meg nem sokra mész....bár attól függ hogy mekkora a kerted...én momentán mind2t használom...

szerintem furass!!

2013. máj. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szoba növények öntözéséhez elég az eső víz gyűjtése .

Kerti öntözéséhez meg kút kell,mert ez nem időjárás függő

víznyerő hely .Ilyen egyszerű ez.Jahh,hogy ez a megoldás jóval drágább .

2013. máj. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 TappancsMancs ***** válasza:

Az esővíz gyűjtő tartályok nagysága határozza meg a tárolható vízmennyiséget, amit a száraz és esős napok együttes arányával lehet az igényhez igazítani. Még nálunk is van annyi eső amivel tudsz egy kisebb kertet öntözni, ellátni a házat vízzel, de ahhoz már több esőt is kell tudni tárolni. Kell tartalék tárolókapacitás a száraz időszakokra. Nagyon nagy kerthez már megfontolandó mert túlzottan nagy mennyiségű tartályokra lenne szükséged, de persze megoldható ugyanúgy.


Ha csak pár kicsi tartályt tennél be az persze hogy nem lenne elég egy kis veteményeshez, de az sem a kevés eső miatt lenne hanem a kicsi tárolókapacitás miatt.

2013. máj. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 dickharta ***** válasza:

én is épp ezen dilemmázok. 400 e ért akarnak itt kutat fúrni. elég magasan vagyok.

jobb megoldás lenne sztem egy nagy 20m3 es ciszterna.

télen biztos megtelne,és azért nyáron is vannak esők.

két tetőt is be lehetne kötni rá..

2013. máj. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam hibrid megoldás van. Mivel az ásott kutam csak 5 méter mély és max 1 méterig jön fel benne a víz és ivásra alkalmatlan, így az összes csapadékot belevezetem. Igaz, hogy egy hét alatt visszamegy 1 méterre, de addig van módom a kis tóba betárazni vagy ellocsolni mielőtt újabb esne. Igaz, hogy eső után 1-2 nappal nem érdemes locsolni, de ártani nem árt.
2013. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TappancsMancs ***** válasza:
2013. jún. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:
Azt is érdemes megtudakolni a környéken milyen a talajvíz, milyenek a kutak hozamai. Van azért ahol gyakrabban kimerülnek mert kisebb kapacitásúak és lassabban töltődnek vissza az esőzésekből. Aztán a mélységüket is jó megnézni ez is változó mennyire mélyre kell fúrni a környéken / annak ára. Ha kevésbé jók a kutak a környéken és nagyobb mélységig kell fúrni az drágább és kedvezőtlenebb. Megtalálható az ország éves csapadék térképe és ott is megkukkantani a helyünket, hogy ott mennyi a csapadék. Aztán ami jobb azt választani. Árban kb azonos mindkettő ha az esővíz gyűjtők kapacitása is eléri a kb 4-5 köbméternyit.
2013. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Ja még a házad tető méretét is kell hozzávenni, biztos onnan jönne a vízgyűjtés. A linken van még hasznos infó.
2013. jún. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 TappancsMancs ***** válasza:
:) meg a veteményes mérete is ( ha ahhoz kell), de nyilván számolnál vele.
2013. jún. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!