Kezdőoldal » Otthon » Kert » Straus ausztria fűkaszát...

Straus ausztria fűkaszát használ valaki? jó minőség otthoni használatra? Mire kell figyelni/vigyázni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 10. 12:27
1 2
 11/19 Szabó T válasza:
48%
4 éve használok kinai fűkaszát. Ennek gaerden field a neve, de ugyanaz mint a straus. Korábban én is szívtam vele. Rendszeressen eldugult a porlasztó. Elég rossz a benzinszűrő, ezért egy lepedő anyagból raktam a gyári szűrőre egy burkolatot. Dróttal rögzitettem a benzincsőnél. Biztos bevált mert azóta jó. A benzinszivárgást úgy oldottam meg h ahol jönnek ki a benzincsövek gumiám pasztával leszigeteltem. Itt ügyelni kell a zsírtalanitásra. A tanksapka gumitömitést kicseréltem mert szivárgott. Biciglibelsőből vágtam bele. A gyertyát ki kell cserélni NGK ra, cpmr 7 a tipusra. Ja és nagyonfontos h csak sthil olajat használok! 1 liter nagyon sokáig elég. 5 literhez 1 deci!
2014. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ez így jó, hogy meg tudod javítani, de kiszámoltad, hogy egy kisgép-szervizben mennyi lett volna mindez?
2014. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
Én egy Straus fűkasza és bozótvágóval nyomtam le egy kb 250m2-es területet ahol térdig-derékig érő gaz volt. 52cm3 2,5LE-s típusú, nem volt vele gond simán vitte. Még a bodzabokrokat is kivágtam a hozzá kapott késsel. Nekem semmi gondom nincs vele szépen halkan 'lágyan' jár a motor. A Tesco-s Grasshopper csoda a szart is kirázza az emberből és fülsüketítő.
2014. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Röviden : Nekem is Straus ausztriai fűkaszám van immár negyedik nyarat vitte végig,és az égvilágon semmi bajom nem volt vele.2.5 mm es damillal használom 1.25-ös Stihl 2T olajjal.Kb 1000-1400 nm-en ." 2010 évben 22000.ft-ért vettem. CSAK AJÁNLANI TUDOM !!!
2014. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
47%
Szia, én kb 250 nm területre használom. Egyszer behalt rajta a karbi kicseréltük egy pótalkatrészre ami kb 2500 hufba került. A damilfejet lecseréltük egy stihlre. mert a gyári egy szar. Gyergyát kicseréltük egy minőségibbre és azóta semmi bajunk nincs vele. 2T olajjal hasít 1:33 keveréssel. Nem ipari gép de csak ajánlani tudom. Házi kertbe tökéletes.
2016. márc. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%
1-2 évet bírnak csak ezek a straus fűkaszák.
2016. máj. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 ERDÉLYI LAJOS válasza:
Szia!Hat éve va n nekem is csak kiseb nyügje volt.Az igaz 35ezer volt anó és nagy területen volt használva,én megvagyokk vele eléged ve.
2018. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

eljött az én időm.

Hiányos üzemképtelen Straus fűkasza eladó, kb 6 éves, de már a második szezonban nem volt használva.


Damilfej nélkül.

Fingom sincs, hogy mi volt a baja, de az biztos, hogy a berántószerkezet viseltes.


10e huf

2018. ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

kb 10-éve használok egy ilyen gépet 3 illetve van amikor 4 telken vágok vele,a karbi szokott rajta eltömődni a téli állás miatt és annyi, azt 1500-2000-ért veszek a piacon,kb 1 sört mire megiszok a tv-előtt már le is cseréltem, és ismét jó.

Annyi hogy a szöghajtást feltétlenül zsírozni kell már akkor is mikor megveszed rögtön,mondjuk ez minden márkára igaz.

2020. jún. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!