Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan tartjátok karban a...

Hogyan tartjátok karban a kerti puhafalú medencéket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy ne zöldüljön benne a víz meg ilyesmi.
2013. jún. 19. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Amit adtak hozzá vízszűrőt az egy kalap sz@rt nem ér.

Mi elkezdtünk építeni medencét ahhoz már vettem előre egy víztisztító berendezést ami öli az algákat. Azt beraktam a puha falu medencémbe is, azzal a különbséggel hogy csináltam egy nagy emelvényt a medence fölé ahol a doboz meg az infra lámba és a szűrők vannak ahol összegyűlik a víz és megszűri, és ott szépen vissza engedi, a szivattyú része meg a medence aljába van. Mellette használok klór, meg algaölő oldatot amit 3 naponta kell beleönteni. Persze ennek a vízszűrő berendezésnek annyi hátránya van hogy az algát homokká alakítja át mivel ezt kerti tavakhoz tervezték de rengeteg ember mondta hogy ezek működnek igazán.. Azzal még nincs baj, mert a homok 1,5 hónap alatt gyűlik be mi meg 3 hetente azért cseréljük a vizet mert a fák leveleit befújja a szél meg a bogarakat is plusz szúnyog lárvák is elkezdenek benne kialakulni, szóval nekünk ez nem baj. Csak ha sokáig van benne a víz akkor ha 2 óránál hosszabb időre kapcsoljuk le a szerkezetet vagy ha áramszünet van akkor 3-4 órán belül már elkezd az alja algásodni és akkor már mindenképp csere.

2013. jún. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Minden reggel bele megyek, jól beforgatom ,és mikor össze gyűlt középen a szemét.... Fogtam egy 3 méteres slag darabot hozzá drótoztam egy hosszabb bothoz, megszívom a végét és kitisztítom. Ez a legjobb megoldás. Ja és kétszer szórom meg alga ölővel, egy hónapban.
2014. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!