Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egész nap süti a kaktuszaim...

Ha egész nap süti a kaktuszaimat a nap akkor elég hetente 1 tápoldatos öntözés?

Figyelt kérdés
Vannak egészen picik és elég nagyok is, a legnagyobb kb 75 cm es medvetalp, a legkisebb az egy 2cm es átmérőjű gömb kaktusz féle.Van még ezen kívül szalonna fám ami kb 20 cm es nagyságú.Annak jó e ha egész nap a napon van?Eddig nem volt vele probléma nőtt rendesen, de lehet hogy nem annyira szereti.Azt tudom hogy a kaktuszok sivatagi növények és bírniuk kell, de ahhoz hogy szépen nőjenek elég e hetente 1 tápoldatos öntözés?

2013. jún. 20. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy sivatagi növénynek mi a bánatnak tápoldat. Nem attól fog virágot bontani. A kaktusz a vaskos "leveliben" tárolja a vizet akár hónapokig is. Heti 1 locsolás bőven elég. A karácsonyi kaktusz talán egy fokkal igényesebb.
2013. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

A kaktuszoknak és pozsgásoknak is ugyanúgy jó a tápoldat,és tényleg van olyan,aminek kell a virágzáshoz,nálam is szebbek,nagyobbak.Azért nem kell túl sűrűn,nehogy sok,gyenge szövetet hozzanak létre (felfúvódnak),mert a kártevőknek ezek a részek kevésbé ellenállnak.Ezért én kétheti tápoldatozást szoktam.

És az egy téveszme,hogy minden kaktusz a sivatagban él,ezért bírja a tűző napfényt.NEM.

A sivatagi növények nagy része kaktusz,de nem minden kaktusz sivatagi.Sőt.Többségük szavannás életközösségben él.Ezért érdemes utánanézni,hogy melyik mennyire bírja a tűző napfényt,és melyik igényel félárnyékot.

2013. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!