Kezdőoldal » Otthon » Kert » Sos! Egyik napról a másikra...

Sos! Egyik napról a másikra elszáradt egy hatalmas fenyőfám?

Figyelt kérdés
A szomszéd oldalán here van vetve, a mi oldalunkon meg sok fenyő, és az egyik, a legszebb pedig egyik napról a másikra elszáradt, még a teteje zöldell egy icipicit,de alulról már menthetetlen. Arra gondoltam,hogy a szomszéd lehetett,ha permetezte a földjét, jutott a fánkra is, de mivel a fenyőket nem szokták nagyon bántani az olyan szerek, valamivel meglocsolhatta akarattal? És ha igen, mit gondoltok mivel? Vagy mi lehetett a baja, hogy igy elszáradt, alulról felfele egyik napról a másikra?
2013. jún. 20. 22:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Én ilyet csak tujánál láttam eddig, ott a locsolás hiánya volt a bibi meg az, hogy elért a gyökérzet valami sittes részt. Nem hiszem, hogy 2-3 méternyire átlocsolt volna vegyszert, mert ahhoz egy permetezőszár és kapacitás kevés.
2013. jún. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Van olyan szer, amitől elszárad a fenyő, ha bepermetezed, nekünk is ajánlotta egy mezőgazdász ismerősünk, amikor dühöngtünk, hogy a szomszéd pont a telekhatárra ültetett fenyőt, ami ha megnő, szinte az egész kertünket le fogja árnyékolni. Nekem a fák élőlények, így ha dühít is a dolog, képtelen lennék így elpusztítani, ezért nem használtam, de létezik ilyen.
2013. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát igen, aki nem tartja be a távolságokat ültetéskor, az ne számítson jóra. Fenének hiányzik évente egy vödörnyi tűlevél a szomszédtól ha éppen termeszteni szeretne valamit. Nem a növények buták hanem az emberek.
2013. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De nem lóg át a fenyő,erre vigyázunk! Most a szomszéd gyerekei költöztek abba a házba,mig a nagyszülei voltak a szomszédok semmi gond nem volt, tiszteletbe tartottuk a másik területét/ hogy ne árnyékoljon,stb. Nincs kerítés, de a két szomszédos telek két különböző végén vannak a házaink. Megmondanád mi az a szer? Kiváncsi lennék rá. Mivel vannak kutyáink is,nem szeretném ha odáig fajulnának a dolgok hogy..... mivel nem mi kezdtük a bajt,még szeretném az ő részükről is időben lezárni.
2013. jún. 20. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs mi a neve, mivel nem kértünk belőle.
2013. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Felesleges itt bárkit is gyanuba keverni . Valami olyan gomba betegség érte a fenyőket,úgy néznek ki,mintha leégtek volna .Felénk egymás mellett lévő 20-30 nagy fenyő

vált "vörös" fenyővé .Van ahol csak a fák pár ága lett ilyen .

2013. jún. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Törökbálint mellett van egy hegy, ott 15 éve néhány hónapon belül kipusztult vagy 200 fenyő. Mai napig kopár. Annyit képtelenség kimérgezni. Valami betegség támadhatta meg őket. A fenyő szereti a napfényt, de ezt a hőséget nem. Déli fekvésben nem sok jóra számíthat az ember ha elérnek egy bizonyos magasságot.
2013. jún. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magasra növő fákat rendeletileg 5 méterre, de egyes helyeken 3 méterre illik ültetni. Sokan erre fittyet hánynak és azt gondolják, ha a kis csemetét 1 méterre ültetik, akkor az még belefér. Ezzel lehet növelni a saját telkünk méreteit. Én is utálom, hogy a szomszéd diófája 2,5 métere a cseresznyéi 0,6-1 méterre sorakoznak. A magánterületet nem akarok sérteni, jelentgetni nem szeretek mert akkor megsértődnek, igaz nem is lakják. Betegség lesz az, esetleg hőguta!
2013. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!